Գեղարքունիքի մարզում բոլոր ճանապարհները բաց են և երթևեկելի
ԳԱՎԱՌ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գեղարքունիքի մարզում նոյեմբերի 28-ի դրությամբ բաց և երթևեկելի են միջպետական, հանրապետական, մարզային ու համայնքային նշանակության բոլոր ճանապարհները։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Գեղարքունիքի մարզպետի աշխատակազմի քաղաքաշինության, հողաշինության և ենթակառուցվածքների կառավարման վարչությունից, նոյեմբերի 27-ի գիշերը մարզի Գավառի, Սևանի, Ճամբարակի և Մարտունիի տարածաշրջաններում տեղացած ձյան շերտի բարձրությունը կազմել  է 5-7 սմ, իսկ Վարդենյաց լեռնանցքում և Ծովագյուղ բնակավայրի տարածքում՝ շուրջ 20 սմ, որոշ ճանապարհահատվածներում եղել է մերկասառույց։
Ճանապարհները սպասարկող կազմակերպությունները մարզով անցնող միջպետական, հանրապետական, մարզային և միջհամայնքային նշանակության ճանապարհներին իրականացրել են ձնամաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքներ։

В Гегаркуникской области все дороги открыты и проходимы
По состоянию на 28 ноября в Гегаркуникской области все дороги межгосударственного, республиканского, регионального и местного значения открыты и проходимы.
Как сообщили Арменпресс в отделе градостроительства, землеустройства и управления инфраструктурой Аппарата губернатора Гегаркуника, в ночь на 27 ноября высота снежного покрова, выпавшего в Гаварском, Севанском, Чамбаракском и Мартунинском районах области, составила 5-7 см, на перевале Варденяц и в районе населенного пункта Цовагюх - около 20 см. На некоторых участках дороги была гололедица.
Дорожно-эксплуатационные организации на дорогах межгосударственного, республиканского, регионального и межмуниципального значения провели работы по расчистке дорог от снега и обработке солью и песком.