Կրեմլում չեն ​​բացառել Պուտինի շփումը Թրամփի հետ երդմնակալությունից առաջ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի շփումը երդմնակալությունից առաջ բացառված չէ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Դա բացառված չէ: Նա (Թրամփը) ասել է, որ Պուտինին կզանգահարի երդմնակալությունից առաջ։ Կա նրա խոսքը: Ուրիշ ոչինչ դեռ չունենք հիմք ընդունելու», - Պեսկովի խոսքերն է մեջբերում «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը։
Ավելի վաղ Պեսկովը հայտնել էր, որ Պուտինը ծրագրեր չունի Թրամփին հաղթանակի առթիվ շնորհավորելու, և հիշեցրել էր, որ ԱՄՆ-ն «թե՛ ուղղակիորեն, թե՛ անուղղակիորեն ներգրավված է Ռուսաստանի դեմ պատերազմի մեջ»։

Кремль не исключил контакта Путина с Трампом перед инаугурацией
Не исключен контакт президента России Владимира Путина с избранным президентом США Дональдом Трампом перед инаугурацией. Как передает Арменпресс, об этом сообщил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
"Это не исключено. Он (Трамп - ред.) же говорил, что будет звонить Путину до инаугурации. Есть его слова. Другого ничего пока не имеем, из чего исходить", - цитирует Пескова РИА Новости.
Ранее Песков заявил, что Путин не планирует поздравлять Трампа с победой, и напомнил, что США "как прямо, так и косвенно участвуют в войне против России".