Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Միքայել Մելքումյանից բռնագանձել 15 անշարժ գույք, 315 միլիոն դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի հոկտեմբերի 24-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Գլխավոր դատախազության տարածած հաղորդագրությունից, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝

YEREVAN, OCTOBER 29, ARMENPRESS. Prosecutors have filed a motion to the anti-corruption court seeking to confiscate a number of assets belonging to Former Deputy Speaker of Parliament Mikayel Melkumyan that are deemed to have been acquired illegally.
The general prosecution said on Tuesday that the motion was lodged in the court on October 24 and proceedings were launched.
Prosecutors at the stolen asset recovery division, known officially as the Department of Confiscation of Assets of Illicit Origin, seek to confiscate 15 real estate properties, 2 vehicles, shares in one company and approximately 315 million drams which are owned by Melkumyan and his affiliates, according to the general prosecution.