Իսրայելի ավիահարվածներից հետո «Հեզբոլլահ»-ի նոր առաջնորդի հետ կապ հաստատել չի հաջողվում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Հեզբոլլահ» շիական շարժման սպանված առաջնորդ Հասան Նասրալլայի իրավահաջորդ Հաշեմ Սաֆիեդինը հոկտեմբերի 4-ից կապի դուրս չի եկել։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է «AL Arabia»-ն։
Նշվում է, որ Իսրայելը զանգվածային հարված է հասցրել Բեյրութի հարավային արվարձաններին, որի թիրախն է եղել Հաշեմ Սաֆիեդինի ստորգետնյա բունկերը: Լիբանանի անվտանգության ծառայության աղբյուրը և Լիբանանի անվտանգության ծառայության երկու այլ աղբյուրներ հայտնել են, որ հոկտեմբերի 4-ից շարունակվող իսրայելական հարվածները Բեյրութի հարավային արվարձանին, որը հայտնի է որպես Դահիա, փրկարարներին թույլ չեն տալիս ուսումնասիրել հարձակման վայրը: «Հեզբոլլահը» դեռ չի մեկնաբանել Սաֆիեդինի հետ կապված իրավիճակը հարձակումից հետո:
Իսրայելացի փոխգնդապետ Նադավ Շոշանին ուրբաթ օրը հայտարարել է, որ զինվորականները դեռ գնահատում են «Հեզբոլլահ»-ի հետախուզության կենտրոնակայանի ուղղությամբ հասցված ավիահարվածների արդյունքները։

После израильских авиаударов связаться с новым лидером «Хезболлы» не удается
Преемник Хасана Насраллы, убитого лидера шиитского движения "Хезболла", Хашем Сафиеддин не выходил на связь с 4 октября.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает «Al Arabia».
Сообщается, что Израиль нанес массированный удар по южным пригородам Бейрута, нацеленный на подземный бункер Хашема Сафиеддина. Источник в ливанской службе безопасности и два других источника в ливанской службе безопасности сообщили, что продолжающиеся с 4 октября израильские удары по южному пригороду Бейрута, известному как Дахия, не позволют спасателям осмотреть место нападения. «Хезболла» пока не прокомментировала ситуацию с Сафиеддином после нападения.
Израильский подполковник Надав Шошани заявил в пятницу, что военные все еще оценивают результаты авиаударов по штаб-квартире разведки «Хезболлы».