ԴիջիԹեք 2024-ին մասնակցում են 200-ից ավելի ընկերություններ. ԱՏՁՄ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի ամենամեծ տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին՝ ԴիջիԹեք 2024-ին մասնակցում են 200-ից ավելի ընկերություններ, որոնք այս տարի հնարավորություն ունեն ներկայացնել իրենց արտադրությունը, ծրագրերն ու լուծումները։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ԴիջիԹեք 2024-ի բացման արարողության ընթացքում հայտարարեց Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԱՏՁՄ) նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը։
Վերջինս իր խոսքում կարծիք հայտնեց, որ ԴիջիԹեք-ն իր պատմության ընթացքում եղել է այն հարթակը, որը շատ լավ ծառայել է հայկական ընկերությունների արտադրանքը ներկայացնելու գործին ինչպես հայ գործարարներին, այնպես էլ արտասահմանից ժամանած հյուրերին։
«Այս տարի մենք նաև հնարավորություն ունենք WCIT-ին մասնակցելու համար Հայաստան ժամանած հյուրերին ցուցադրելու այն ընկերություններն ու նորարարությունները, որոնք ներկայացված են ԴիջիԹեք-ում։ Ունենք 200-ից ավելի ընկերություն, որոնք այս տարի ներկայացնում են իրենց արտադրությունը, ծրագրերն ու լուծումները։ Կարծում եմ՝ դա շատ հետաքրքիր է լինելու բոլորիս համար», - ասաց Եսայանը՝ շնորհակալություն հայտնելով ինչպես միջոցառման կազմակերպչական խմբին, այնպես էլ հովանավորներին, որոնց աջակցության միջոցով հնարավոր է եղել կազմակերպել նման մեծամասշտաբ միջոցառումը։

В DigiTech 2024 принимают участие более 200 компаний – глава Союза предприятий передовых технологий
Более 200 компаний участвуют в DigiTech 2024, крупнейшей технологической выставке Армении, которая в этом году имеет возможность представить свою продукцию, программы и решения.
Как передает Арменпресс, об этом сообщил глава Союза предприятий передовых технологий (СППТ) Александр Есаян в ходе церемонии открытия DigiTech 2024.
Он отметил, что DigiTech на протяжении всей своей истории являлась той площадкой, которая очень хорошо служила в деле представлении продукции армянских компаний как армянским бизнесменам, так и гостям из-за границы.
«В этом году у нас также есть возможность показать компании и инновации, представленные на DigiTech, гостям, приехавшим в Армению для участия в WCIT. В этом году у нас более 200 компаний, которые представят свою продукцию, программы и решения. Думаю, нам всем будет очень интересно», - сказал Есаян, поблагодарив как группу организаторов мероприятия, так и спонсоров, благодаря поддержке которых удалось организовать столь масштабное мероприятие.