Սիրիայում ԱՄՆ-ի ռազմաբազան ենթարկվել է հրթիռակոծության. Al Mayadeen
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի զինված ուժերի՝ Սիրիայի տարածքում գտնվող Խարաբ ալ Ջիր ռազմակայանը ենթարկվել է հրթիռակոծության։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Al Mayadeen հեռուստաալիքը։
Նշվում է, որ պարզ չէ, թե ով է հարձակման պատասխանատուն։ Միջադեպի մասին այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում։
Քրդական կազմավորումները՝ արևմտյան կոալիցիայի աջակցությամբ, այժմ վերահսկում են սիրիական Հասաքայի և Ռաքքայի նահանգների մեծ մասը, ինչպես նաև Դեյր էզ Զորի նահանգի հյուսիսարևելյան շրջանները։ 2015 թվականից Միացյալ Նահանգներն այս տարածաշրջանում ստեղծել է 12 ռազմակայան՝ «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման դեմ պայքարելու համար։

Военная база США в Сирии подверглась ракетному удару: Al Mayadeen
Военная база ВС США Хараб аль-Джир в Сирии подверглась ракетному удару. Как передает Арменпресс, об этом сообщает телеканал Al Mayadeen.
Пока не определенно, кто несет ответственность за нападение. Других подробностей об ударе не сообщается.
Курдские формирования при поддержке западной коалиции сейчас контролируют большую часть сирийских провинций Хасака и Ракка, а также северо-восточные районы провинции Дейр-эз-Зор. С 2015 года США создали в этом регионе 12 военных баз для борьбы с террористической группировкой “Исламское государство”.