Թրամփը հրաժարվել է Հարիսի հետ ևս մեկ բանավեճից
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱՄՆ նախագահական ընտրությունների հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ չի մասնակցի դեմոկրատական թեկնածու Քամալա Հարիսի հետ ևս մեկ բանավեճի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա գրել է իր Truth Social սոցիալական հարթակում։
«Երրորդ բանավեճ չի լինելու», - գրել է Թրամփը։
ԱՄՆ նախկին նախագահը գտնում է, որ հաղթել է նախորդ երկու բանավեճերում, որոնցից առաջինն անցկացրել էր ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի հետ, երբ վերջինս դեռ չէր հրաժարվել նախագահական ընտրապայքարից։
«Երբ բռնցքամարտիկը մենամարտում պարտվում է, նրա բերանից հնչող առաջին բառերը լինում են հետևյալը՝ «Ես ռևանշ եմ ուզում»։ Հարցումները հստակ ցույց են տալիս, որ ես եմ հաղթել ընկեր Քամալա Հարիսի դեմ բանավեճում», - հավելել է Թրամփը։
Հարիսի ընտրարշավի թիմը ABC-ի եթերում փոխնախագահի և նախկին նախագահի միջև կայացած բանավեճից հետո կոչ էր արել ևս մեկ բանավեճ անցկացնել։

Трамп отказался еще от одних дебатов с Харрис
Дональд Трамп, кандидат от Республиканской партии на пост президента США, объявил, что не проведет еще одних дебатов с кандидатом от Демократической партии Камалой Харрис. Как сообщает Арменпресс, об этом он написал на своей социальной платформе Truth Social.
“Третьих дебатов не будет!”, - написал Трамп.
Бывший президент США считает, что он победитель двух предыдущих дебатов, первые из которых он провел с президентом США Джо Байденом, когда тот еще не отказался от проведения президентской избирательной кампании.
“Когда боксер проигрывает бой, первые слова из его уст: “Я хочу реванша”. Опросы ясно показывают, что во вторник вечером я выиграл дебаты у Камалы Харрис”, - добавил Трамп.
Команда предвыборной кампании Харрис призвала к новым дебатам после дебатов между вице-президентом и бывшим президентом на канале ABC.