Մխիթար Հայրապետյանն այցելել է միկրոալիքային նորարարական սարքավորումներ և տեխնոլոգիաներ արտադրող «ԱՏԳ» ընկերություն
Մխիթար Հայրապետյանն այցելել է միկրոալիքային նորարարական սարքավորումներ և տեխնոլոգիաներ արտադրող  «ԱՏԳ» ընկերություն
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը սեպտեմբերի 2-ին այցելել է «ԱՏԳ» ընկերություն, որը մշակում և արտադրում է միկրոալիքային նորարարական սարքավորումներ և տեխնոլոգիաներ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը։
Ընկերության ղեկավար Գեղամ Վարդանյանը ներկայացրել է ընկերության գործունեությունը, մինչև 2030 թվականի ռազմավարական պլանը, ընկերության աշխատակիցների թվի ավելացման, այդ թվում՝ արտահանման ծավալների աճի հեռանկարները։
Նախարար Հայրապետյանն իր աջակցությունն է հայտնել ԱՏԳ նախաձեռնություններին՝ այդ թվում աշխատուժի ավելացման և արտահանման ներուժի ընդլայնման ընկերության պատրաստակամությանը: Նախարարը ևս մեկ անգամ ընկերությանն է ներկայացրել այն ծրագրերն ու հնարավորությունները, որոնք ներդրված են ոլորտը բարելավելու նպատակով: Կողմերը խոսել են նաև խնդիրներից, դրանց հնարավոր լուծումներից և համատեղ լուծման տարբերակներից:
«ԱՏԳ»  ընկերության արտադրատեսակները մշակվում են դիզայնից մինչև արտադրություն։
Գործընթացը ներառում է էլեկտրոնային և բարձր հաճախականության  բաղադրիչների, ինչպես նաև ալեհավաքների համակարգերի նախագծում, դրանց մեխանիկական  և էլեկտրամեխանիկական միավորների մշակում, արտադրություն, հավաքում և վերջնական փորձարկում։

Министр ВТП Армении посетил компанию “АТГ”, производящую инновационное микроволновое оборудование и технологии
2 сентября министр высокотехнологичной промышленности Армении Мхитар Айрапетян посетил компанию “АТГ”, занимающуюся разработкой и производством инновационного микроволнового оборудования и технологий. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Министерство высокотехнологичной промышленности РА.
Глава компании Гегам Варданян представил деятельность компании, стратегический план до 2030 года, перспективы увеличения численности сотрудников компании, в том числе и роста объемов экспорта.
Министр Айрапетян выразил поддержку инициативам компании и готовности увеличить количество работающих и расширить экспортный потенциал. Министр представил планы и возможности, которые были внедрены для улучшения отрасли. Стороны обсудили проблемы, их возможные решения и варианты совместного решения.
Продукция компании “АТГ” разрабатывается от проектирования до производства.
В процессе - проектирование электронных и высокочастотных компонентов, антенных систем, разработка их механических и электромеханических узлов, изготовление, сборка и окончательные испытания.