ՀՀ և Մոլդովայի ԱԳ նախարարները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Մոլդովայի Հանրապետության փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարար Միխայ Պոպշոյի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային հարցեր։ Անդրադարձ է կատարվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հնարավորություններին՝ այդ հարցում ընդգծելով նաև երկու գերատեսչությունների միջև վերջերս կայացած քաղաքական խորհրդակցությունները և դրանց շարունակականության կարևորությունը։
Հայաստանի և Մոլդովայի ԱԳ նախարարները ընդգծել են տարբեր հարթակներում համագործակցության օրակարգի ընդլայնման, այդ նպատակով փոխայցելությունների և ոլորտային ուղղություններով փորձի փոխանակման իրականացման հարցում փոխադարձ պատրաստակամությունը։

YEREVAN, AUGUST 26, ARMENPRESS.The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, held a telephone conversation with the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Moldova, Mihail Popșoi.
According to the Armenian Foreign Ministry's readout, the parties discussed agenda issues related to bilateral relations. During the call, they discussed possibilities for expanding cooperation in areas of mutual interest, highlighted the recent political consultations between the two ministries, and emphasized the importance of their continuity.
Mirzoyan and Popșoi emphasized their mutual willingness to conduct reciprocal visits and exchange experience in order to expand their cooperation agenda across various platforms.