ՀՀ և Մոլդովայի ԱԳ նախարարները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Մոլդովայի Հանրապետության փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարար Միխայ Պոպշոյի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային հարցեր։ Անդրադարձ է կատարվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հնարավորություններին՝ այդ հարցում ընդգծելով նաև երկու գերատեսչությունների միջև վերջերս կայացած քաղաքական խորհրդակցությունները և դրանց շարունակականության կարևորությունը։
Հայաստանի և Մոլդովայի ԱԳ նախարարները ընդգծել են տարբեր հարթակներում համագործակցության օրակարգի ընդլայնման, այդ նպատակով փոխայցելությունների և ոլորտային ուղղություններով փորձի փոխանակման իրականացման հարցում փոխադարձ պատրաստակամությունը։

Министры иностранных дел РА и Молдовы обсудили вопросы повестки двусторонних отношений
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с вице-премьером, министром иностранных дел Республики Молдова Михаем Попшоем.
Как сообщили Арменпресс в Министерстве иностранных дел Республики Армения, собеседники обсудили вопросы повестки двусторонних отношений. Была отмечена возможность расширения сотрудничества в областях, представляющих взаимный интерес, подчеркнуты недавние политические консультации между двумя ведомствами и важность их продолжения.
Министры иностранных дел Армении и Молдовы подчеркнули обоюдную готовность расширять повестку сотрудничества на различных площадках, осуществлять с этой целью взаимные визиты и обмениваться опытом в отраслевых направлениях.