Հայաստանի խորհրդարանը սերտ համագործակցում է միջազգային գործընկեր 5 կազմակերպության հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օրենսդրական աշխատանքներում հաջողելու, խորհրդարանական կառավարման երկրին համապատասխան գործելու, հասարակություն-ԱԺ կապն առավել ամրապնդելու համար վերջին 3 տարիներին խորհրդարանն ակտիվացրել է կապերը նաև միջազգային դոնոր կազմակերպությունների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովից, նախ՝ յուրաքանչյուր կիսամյակ դոնոր բոլոր կազմակերպությունների հետ իրականացվում են համաժողովներ ու համատեղ քննարկվում է աշխատանքային քարտեզը:
Ըստ աղբյուրի՝ խորհրդարանը ներկայումս սերտ համագործակցում է միջազգային գործընկեր 5 կազմակերպության հետ:

Парламент Армении тесно сотрудничает с 5 международными партнерскими организациями
Чтобы добиться успеха в законотворческой работе, действовать как страна с парламентским управлением, а также для дальнейшего укрепления связи между обществом и Национальным собранием, в последние 3 года парламент также активизировал отношения с международными донорскими организациями.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации Национального Собрания Республики Армения, каждые полгода проводятся конференции со всеми донорскими организациями и совместно обсуждается карта работы.
Согласно источнику, в настоящее время парламент тесно сотрудничает с пятью международными партнерскими организациями.