Գուրգեն Արսենյանը նշանակվել է Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գուրգեն Արսենյանը նշանակվել է Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Մոսկվա)։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է Հայաստանի նախագահի ստորագրած հրամանագրում:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի և «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 3-րդ մասի և 14-րդ հոդվածի.
Գուրգեն Արսենյանին նշանակել Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Մոսկվա)»,- նշված է հրամանագրում:

Гурген Арсенян назначен послом Армении в России
Гурген Арсенян назначен чрезвычайным и полномочным послом Республики Армения в Российской Федерации (резиденция: Москва). Как сообщает Арменпресс, об этом говорится в указе, подписанном президентом Армении.
"На основании представления премьер-министра, в соответствии с пунктом 2 части 3 статьи 132 Конституции, а также частью 3 статьи 13 и статьей 14 Закона о дипломатической службе
Гурген Арсенян назначен чрезвычайным и полномочным послом Республики Армения в Российской Федерации (резиденция: Москва)", - говорится в указе.