Սարդարապատի դպրոցում տեղի է ունեցել Հայաստան-Գերմանիա բարեկամությունը խորհրդանշող միջոցառում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Արմավիր խոշորացված համայնքի Սարդարապատ գյուղում տեղի է ունեցել Հայաստան-Գերմանիա կապը խորհրդանշող «Բարեկամության կամուրջ» խորագրով միջոցառում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Արմավիրի մարզպետ Դավիթ Խուդաթյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է, որ օգոստոսի 5-ին մարզպետն Արմավիր համայնքի ղեկավար Վարշամ Սարգսյանի, Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի Նաումբուրգ քաղաքի քաղաքապետ Արմին Մյուլլերի, Հայաստանի պատվո հյուպատոս Միխայել Շմիդտի, պատվիրակության այլ անդամների հետ ներկա է գտնվել Սարդարապատի դպրոցում կազմակերպված միջոցառմանը։
Նշվում է, որ միջոցառման ընթացքում ելույթ են ունեցել աշակերտներ մարզի 19 դպրոցներից, որոնցում ուսուցանվում է գերմաներեն:
Միջոցառման մասնակիցները գերմաներենով ներկայացրել են Հայաստանի պատմությունը, մշակույթը և ավանդույթները, ինչին հաջորդել է հյուրերի հետ աշակերտների հարցուպատասխանը:

В Сардарапатской школе состоялось мероприятие, символизирующее дружбу Армения-Германия
В селе Сардарапат укрупненной общины Армавир состоялось мероприятие под названием «Мост дружбы», символизирующее дружеские связи между Арменией и Германией.
Как передает Арменпресс, губернатор Армавирской области РА Давид Худатян сообщил на своей странице в Facebook, что 5 августа присутствовал с главой Армавирской общины Варшамом Саргсяном, мэром города Наумбург Саксонии-Анхальт Федеративной Республики Германия Армином Мюллером, почетным консулом в Армении Михаэлем Шмидтом на мероприятии, организованном в Сардарапатской школе,  где присутствовали и другие члены делегации.
Отмечается, что на мероприятии выступили учащиеся 19 школ региона, где преподается немецкий язык.
Участники мероприятия на немецком языке представили историю, культуру и традиции Армении, после чего последовала беседа со школьниками.