Սարդարապատի դպրոցում տեղի է ունեցել Հայաստան-Գերմանիա բարեկամությունը խորհրդանշող միջոցառում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Արմավիր խոշորացված համայնքի Սարդարապատ գյուղում տեղի է ունեցել Հայաստան-Գերմանիա կապը խորհրդանշող «Բարեկամության կամուրջ» խորագրով միջոցառում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Արմավիրի մարզպետ Դավիթ Խուդաթյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է, որ օգոստոսի 5-ին մարզպետն Արմավիր համայնքի ղեկավար Վարշամ Սարգսյանի, Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի Նաումբուրգ քաղաքի քաղաքապետ Արմին Մյուլլերի, Հայաստանի պատվո հյուպատոս Միխայել Շմիդտի, պատվիրակության այլ անդամների հետ ներկա է գտնվել Սարդարապատի դպրոցում կազմակերպված միջոցառմանը։
Նշվում է, որ միջոցառման ընթացքում ելույթ են ունեցել աշակերտներ մարզի 19 դպրոցներից, որոնցում ուսուցանվում է գերմաներեն:
Միջոցառման մասնակիցները գերմաներենով ներկայացրել են Հայաստանի պատմությունը, մշակույթը և ավանդույթները, ինչին հաջորդել է հյուրերի հետ աշակերտների հարցուպատասխանը:

YEREVAN, AUGUST 6, ARMENPRESS. An event called "Friendship Bridge" was held in the village of Sardarapat, Armavir enlarged community, symbolizing the friendly ties between Armenia and Germany.
Governor of the Armavir region of the Republic of Armenia, David Khudatyan, reported on his Facebook page that on August 5, he attended an event organized at the Sardarapat school. The event was also attended by the head of the Armavir community, Varsham Sargsyan; the mayor of the city of Naumburg in Saxony-Anhalt, Federal Republic of Germany, Armin Müller; and the Honorary Consul in Armenia, Michael Schmidt, along with other members of the delegation.
It is noted that students from 19 schools in the region, where the German language is taught, spoke at the event.
The participants of the event presented the history, culture, and traditions of Armenia in German, followed by a question-and-answer session with the schoolchildren.