Բաքվից հակադարձել են Էրդողանի հայտարարությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն, անդրադառնալով Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հայտարարությանը, որ Անկարան պաղեստինցիներին օգնելու համար կարող է մտնել Իսրայել այնպես, ինչպես դա արել է Լեռնային Ղարաբաղում և Լիբիայում, պնդել է, որ թուրքական զորքերը մասնակցություն չեն ունեցել Լեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական գործողություններին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարությունը։
«Թուրքիան և Պակիստանը քաղաքական աջակցություն են ցուցաբերել  (խմբ․- 2020 թվականին Լեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի ընթացքում) Ադրբեջանին, և նախագահ Իլհամ Ալիևը բազմիցս շնորհակալություն է հայտնել նրանց։ Այլ պետությունների զինված ուժերը չեն մասնակցել մարտերին»,- նշել է երկրի պաշտպանության գերատեսչությունը։
Ավելի վաղ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ էրդողանը հայտարարել էր, որ Անկարան պաղեստինցիներին օգնելու համար կարող է մտնել Իսրայել, ինչպես մտել են Լեռնային Ղարաբաղ և Լիբիա։

Баку недоволен заявлением Эрдогана
Министерство обороны Азербайджана, комментируя заявление президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана о том, что Анкара может войти в Израиль, чтобы помочь палестинцам, как это было в Нагорном Карабахе и Ливии, утверждает, что турецкие войска не принимали участия в военных действиях, развязанные Азербайджаном против Нагорного Карабаха.
Как передает Арменпресс, об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на заявление Минобороны Азербайджана.
“Турция и Пакистан оказали политическую поддержку (во время войны, развязанной Азербайджаном против Нагорного Карабаха в 2020 году – ред.) Азербайджану, и президент Ильхам Алиев неоднократно выражал им благодарность. Во время войны погибло около 3000 азербайджанских солдат... Вооруженные силы других государств в боях не участвовали", - утверждает МО Азербайджана.
Ранее президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что Анкара может войти в Израиль, чтобы помочь палестинцам, как она вошла в Нагорный Карабах и Ливию.