ԱՄՆ պետքարտուղարի կառավարման և ռեսուրսների հարցերով առաջին տեղակալը ժամանել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստան է ժամանել Միացյալ Նահանգների պետքարտուղարի կառավարման և ռեսուրսների հարցերով առաջին տեղակալ Ռիչարդ Վերման, ով Երևանում կմասնակցի Տեղական ինքնակառավարման օղակում ժողովրդավարության հարցերին նվիրված հայ-ամերիկյան համաժողովին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Երևան ժամանելու մասին ամերիկացի պաշտոնյան X-ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել՝ ընդգծելով, որ Հայաստանում է՝ առաջ մղելու ԱՄՆ-Հայաստան գործընկերության հիմնական նպատակները։
«Բարև, Երևան։ Հաճելի է լինել Հայաստանում՝ առաջ մղելու ԱՄՆ-Հայաստան գործընկերության հիմնական նպատակները՝ մեր երկրների համար ավելի լավ ապագայի ուղղությամբ աշխատելու համար»,-իր գրառման մեջ նշել է Ռիչարդ Վերման:

Richard Verma arrived in Armenia
YEREVAN, JUNE 17, ARMENPRESS. Richard Verma, the First Deputy Secretary of State for Management and Resources of the United States, has arrived in Armenia and will participate in the Armenian-U.S. Local Government Forum on Democracyin Yerevan.
The American official made a note on his X microblog about his arrival in Yerevan, emphasizing that he is in Armenia to advance key objectives of the U.S.-Armenia partnership.
“Hello, Yerevan! Great to be in Armenia to advance key objectives in the U.S.-Armenia partnership to work towards a better future for our countries,” Richard Verma noted in his post.