ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը հունիսի 16-ին, ժամը 08:40-ին տեղեկություն է ստացել, որ Գետափ-Մարտունի ավտոճանապարհին՝ Սալլի գյուղի խաչմերուկի մոտակայքում, տեղի է ունեցել հողազանգվածի սահք, ինչի հետևանքով ավտոճանապարհը երկկողմանի փակվել է։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը։
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ Գետափ-Մարտունի ավտոճանապարհի 15-րդ կմ-ի վերևի հատվածում գտնվող հողամասի առատ ոռոգման հետևանքով տեղի է ունեցել հողաշերտի փլվածք (մոտ 20 խմ):

16 июня в 08:40 часов в центр кризисного управления Вайоцдзорского областного спасательного управления поступила информация о том, что на трассе Гетап-Мартуни, недалеко от пересечения села Салли, произошел оползень, в результате чего автодорога была повреждена и двусторонне закрыта.
Как  сообщили Арменпресс в Спасательной  службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехала оперативная группа областного спасательного управления МВД.
Согласно источнику, выяснилось, что в результате обильного орошения участка, расположенного в верхней части 15-го км автодороги Гетап-Мартуни, обвалился слой почвы (около 20 куб. метров).