Մեքսիկայի նախագահը մտադիր է թոշակի անցնել
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեքսիկայի նախագահ Անդրես Մանուել Լոպես Օբրադորը պետության ղեկավարի պաշտոնը թողնելուց հետո մտադիր չէ զբաղվել քաղաքականությամբ: Նա ցանկանում է թոշակի անցնել:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, լրագրողների հետ զրույցում նա նշել է.
«Ես շատ ուրախ եմ ավարտել իմ աշխատանքը նախագահի պաշտոնում: Երբ ես հանձնեմ իշխանության խորհրդանիշները, կարող եմ ասել, որ առաքելությունն ավարտված է, և կանցնեմ թոշակի: Չեմ զբաղվի հասարակական, քաղաքական գործունեությամբ: Ես ավարտել եմ իմ շրջանը, օգնել եմ վերափոխել երկիրը»:
Հունիսի 2-ին Մեքսիկայում համընդհանուր ընտրություններ են տեղի ունեցել, որոնց արդյունքներով կորոշվեն ապագա նախագահը, երկրի Կոնգրեսի երկու պալատների կազմը, մի քանի նահանգների կառավարիչները և տեղական իշխանությունները. ընդհանուր առմամբ ավելի քան 20 հազար պետական ​​պաշտոններ։

Mexico's President intends to retire
YEREVAN, JUNE 3, ARMENPRESS. Mexican President Andrés Manuel López Obradorr says he will retire from political life at the end of his term.
He told "RIA Novosti" during a press conference with journalists.
"I am very happy, completing my work as president. When I hand the symbols of power, I can say that the mission is accomplished, and I will retire. I will not participate in any public political activity. I have finished my cycle. I helped transform the country.”
On June 2, general elections were held in Mexico, the results of which will determine the future president, composition of the country's two houses of Congress, the governors of several states and local authorities - in total more than 20 thousand government positions.