Սուրեն Պապիկյանը ԵՄ ռազմական կոմիտեի նախագահին է ներկայացրել ՀՀ ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շումանի անվտանգության և պաշտպանության ֆորումի աշխատանքների շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մայիսի 29-ին հանդիպել է ԵՄ ռազմական կոմիտեի նախագահ, գեներալ Ռոբերտ Բրիգերի հետ:
«Քննարկել ենք պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-ԵՄ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Պայմանավորվածություն ենք ձեռք բերել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցությունը զարգացնելու վերաբերյալ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպումից մանրամասներ է հայտնել Սուրեն Պապիկյանը՝ «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում կատարած գրառման միջոցով:
Նախարարը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերի բարեփոխումների ընթացքը:
Բրյուսելում մայիսի 29-ին մեկնարկել է Շումանի անվտանգության և պաշտպանության ֆորումը։ Ֆորումին մասնակցել է նաև Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, որն աշխատանքային այցով Բրյուսել է մեկնել մայիսի 28-ին։

Сурен Папикян представил председателю Военного комитета ЕС ход реформ в ВС РА
В рамках работы Форума Шумана в области безопасности и обороны министр обороны Республики Армения Сурен Папикян 29 мая встретился с председателем Военного комитета ЕС генералом Робертом Бригером.
«Мы обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества Армения-ЕС в сфере обороны. Достигнута договоренность о развитии сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес», - передает “Арменпресс”, со ссылкой на сообщение о подробностях встречи, опубликованное Суреном Папикяном на его странице в социальной сети Facebook.
Министр представил ход реформ в Вооруженных силах РА.
Обсуждались также вопросы, касающиеся региональной безопасности.
29 мая в Брюсселе начался Форум Шумана в области безопасности и обороны. В форуме принимает участие и министр обороны Армении Сурен Папикян, который 28 мая прибыл туда с рабочим визитом.