Առանց վերապահումների աջակցում եմ Հայաստանի տարածքային ամբողջականությանը․ Իրակլի Կոբախիձե
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հայտարարում է, որ առանց վերապահումների աջակցում է Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականությանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո կայացած ճեպազրույցի ընթացքում։
«Ես, իհարկե, արտահայտել եմ իմ երախտագիտությունն իմ գործընկեր, վարչապետ պարոն Փաշինյանին, որն աջակցում է Վրաստանի տարածքային ամբողջականությանն ու ինքնիշխանությանը։ Ես, իհարկե, առանց վերապահումների աջակցում եմ Հայաստանի տարածքային ամբողջականությանը»,- ասաց Վրաստանի վարչապետը։

Я безоговорочно поддерживаю территориальную целостность Армении: Ираклий Кобахидзе
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе заявил, что безоговорочно поддерживает территориальную целостность Республики Армения.
Как сообщает «Арменпресс», об этом премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе заявил на пресс-конференции после встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
«Я, конечно, выразил свою благодарность моему коллеге премьер-министру господину Пашиняну, который поддерживает территориальную целостность и суверенитет Грузии. Я, конечно, безоговорочно поддерживаю территориальную целостность Армении», - сказал премьер-министр Грузии.