Չարենցավանի մոտ բախված ավտոմեքենաներից մեկը շրջվել է, իսկ մյուսը գլորվել է ձորը. տուժել է 7 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը մարտի 16-ին, ժամը 21:00-ին ահազանգ է ստացել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ Չարենցավան քաղաքի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ․ անհրաժեշտ է օգնություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը և մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի մեկ մարտական հաշվարկ։
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 32-րդ կմ-ին բախվել են «Toyota» և «Mercedes-Benz» մակնիշների ավտոմեքենաները․ «Toyota» մակնիշի ավտոմեքենան շրջվել է, իսկ «Mercedes-Benz» մակնիշի ավտոմեքենան գլորվել է ձորը (մոտ 40 մ):
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները, «Mercedes-Benz» մակնիշի ավտոմեքենայից դուրս բերել 3 տուժածի (մյուս 3-ն ինքնուրույն դուրս են եկել ավտոմեքենայից) և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային։
Նշվում է, որ տուժածները՝ Վ․ Հ․-ն (ծնված 1986 թ.), Ս․ Հ․-ն (ծնված 1958 թ.), Գ․ Ղ․-ն (ծնված 1994 թ.), Ն․ Մ․-ն (ծնված 1955 թ.), Վ․ Դ․-ն (ծնված 1979 թ.), Ս․ Մ․-ն (ծնված 2000 թ.) և Գ․ Խ․-ն (ծնված 1992 թ.), հոսպիտալացվել են բժշկական կենտրոններ: Բժիշկները Վ․ Հ․-ի և Գ․ Ղ․-ի առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության, իսկ մյուսներինը՝ բավարար։

ДТП у Чаренцавана: одна из столкнувшихся машин перевернулась, другая скатилась в овраг. 7 пострадавших
16 марта в 21:00 часов в центр кризисного управления Котайкского регионального спасательного управления поступило сообщение о том, что на трассе Ереван-Севан, в районе города Чаренцаван, произошло ДТП, есть пострадавшие, нужна помощь.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда областного управления и спасательный отряд для проведения специальных работ Спасательной службы МВД РА.
Согласно источнику, установлено, что автомобили марок Toyota и Mercedes-Benz столкнулись на 32-м км автодороги Ереван-Севан. Автомобиль Toyota перевернулся, а автомобиль Mercedes-Benz скатился в долину (около 40 м).
Спасатели отключили автомобили от электропитания, вытащили из автомобиля Mercedes-Benz троих пострадавших (остальные трое выбрались из машины самостоятельно) и доставили их в машину скорой помощи.
Потерпевшие В. Г. (1986 г.р.), С. Х. (1958 г.р.), Г. Г. (1994 г.р.), Н. М. (1955 г.р.), В. Д. (1979 г.р.), С. М. (2000 г.р.) и Г. Х. (1992 г.р.) были госпитализированы в медицинские учреждения. Врачи оценили состояние здоровья В. Х. и Г. Г. как средней тяжести, а остальных — как удовлетворительное.