Սյունիքի մարզի Տանձավեր գյուղի կամրջից ընկած ավտոմեքենայի ուղևորը հոսպիտալացվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն մարտի 10-ին, ժամը 11։24-ին ահազանգ է ստացել, որ Տանձավեր գյուղի կամրջի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի Աղվանիի հենակետի մեկ մարտական հաշվարկ։
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ «Mercedes-Benz» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Ա. Հ.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և կամրջից (մոտ 5 մետր) ընկել ձորը:
Նշվում է, որ փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան, փակել գազի բալոնի փականը, ուղևոր Ա. Հ.-ին (ծնված 1964 թ.) դուրս բերել ձորից և պատգարակով մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային. տուժածը հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրոն, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության:

Пассажир автомобиля, упавшего с моста села Тандзавер в Сюнике, госпитализирован
10 марта в 11:24 часов в центр кризисного управления Сюникского областного спасательного управления поступило сообщение о том, что возле моста села Тандзавер произошло ДТП, нужна помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс Об этом Арменпресс сообщили в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда областного управления Спасательной службы МВД РА.
Согласно источнику, установлено, что автомобиль «Мерседес-Бенц» (водитель: А.Х.) вылетел с дороги и упал с моста (около 5 метров) в овраг.
Отмечается, что спасатели отключили электричество в автомобиле, закрыли кран газового баллона, пассажира А.Х. (1964 г.р.) вытащили из оврага и на носилках доставили в машину скорой помощи. Пострадавший был госпитализирован в медицинский центр, где врачи оценили его состояние как средней степени тяжести.