Հայաստանում եղանակը կտաքանա 12-14 աստիճանով, մի շարք մարզերի լեռներում գետնաբուք է սպասվում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի առանձին վայրերում փետրվարի 4-7-ին սպասվում է քամու ուժգնացում, փետրվարի 4-ին և 7-ին՝ 15-20մ/վ, փետրվարի 5-ին՝ 20-25մ/վ, 6-ին՝ 30-35մ/վ արագությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, Շիրակում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի, Սյունիքի լեռնային գոտիներում, Գեղարքունիքում նշված օրերին սպասվում է գետնաբուք:
«Հանրապետության տարածքում փետրվարի 4-ի ցերեկը, 5-6-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյան տեսքով։ Փետրվարի 7-9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5 մ/վ, առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում, փետրվարի 4-ին և 7-ին՝ 15-20մ/վ, 5-ին՝ 20-25մ/վ, 6-ին՝ 30-35մ/վրկ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 4-9-ին աստիճանաբար կբարձրանա 12-14 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Armenia_04_02_24(1).png (158 KB)
Ըստ աղբյուրի՝ Երևանում փետրվարի 4-ի ցերեկը, 5-6-ին հնարավոր է թույլ և կարճատև տեղումներ: Փետրվարի 7-9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 6-ին սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վ արագությամբ։

В Армении потеплеет на 12-14 градусов, в горах ряда областей ожидается метель
В отдельных регионах Армении 4-7 февраля ожидается усиление ветра, 4 и 7 февраля — до скорости 15-20 м/с, 5 февраля — до скорости 20-25 м/с, 6 февраля — до скорости 30-35 м/с.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, в горных районах Ширака, Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора, Сюника, Гегаркуника в указанные дни ожидается метель.
"На территории республики днем ​​4 февраля, 5-6 февраля — отдельных регионах, ожидаются осадки, в горных районах — в виде снега. 7-9 февраля ожидается погода без осадков. Ветер юго-западный, со скоростью 2-5 м/с, местами ожидается усиление ветра, 4 и 7 февраля — до скорости 15-20 м/с, 5 февраля — до скорости 20-25 м/с, 6 февраля — до скорости 30-35 м/с. С 4 по 9 февраля температура воздуха постепенно повысится на 12-14 градусов", - говорится в сообщении.
Согласно источнику, днем 4 февраля, 5-6 февраля в Ереване возможны небольшие кратковременные осадки. 7-9 февраля ожидается погода без осадков. 6 февраля ожидается усиление ветра до скорости 18-23 м/с.