Հայաստանը հերքում է Սոթքի հատվածում զենք և ռազմական տեխնիկա կուտակելու մասին Ադրբեջանի մեղադրանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է Ադրբեջանի տարածած տեղեկությունը, թե հայկական զինված ուժերը մեծ քանակությամբ զենք ու ռազմական տեխնիկա են կուտակում Սոթքի հատվածում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունն այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել։
«Ադրբեջանական քարոզչամեքենան ստահոդ տեղեկություններ է տարածում այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ-ն մեծ քանակությամբ զենք, ռազմական տեխնիկա և անձնակազմ է կենտրոնացնում Սոթքի հատվածում: Նման կեղծ տեղեկությունների շրջանառմամբ ադրբեջանական կողմը տեղեկատվական հիմք է ստեղծում Սոթքի ուղղությամբ այսօր առավոտյան սկսած հերթական սադրանքը շարունակելու նպատակով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

YEREVAN, SEPTEMBER 1, ARMENPRESS. The Armenian Ministry of Defense has denied accusations by Azerbaijan of amassing military equipment near the border.
In a statement, the Armenian Ministry of Defense warned that Azerbaijan, by spreading such disinformation, seeks to commit new provocations in continuation of its shelling of Sotk on Friday morning, which left two Armenian soldiers dead and one wounded.
“The Azerbaijani propaganda is disseminating disinformation that the Armenian Armed Forces are concentrating a large number of weapons, military equipment, and personnel in the Sotk [section]. By disseminating such false information, the Azerbaijani side creates an informational basis to continue yet another provocation that began this morning in the direction of Sotk,” the defense ministry said in a statement on social media.