Հայաստանը Համալսարանական սպորտի միջազգային փառատոնում մեդալակիր ունի
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Եկատերինբուրգ քաղաքում ընթացող Համալսարանական սպորտի միջազգային փառատոնի ընթացքում լողի 200 մ բատերֆլայ մրցաձևում Հայաստանի ներկայացուցիչ Վարսենիկ Մանուչարյանը 2.24,43 արդյունքով դարձել է բրոնզե մեդալակիր՝ սահմանելով ՀՀ նոր ռեկորդ։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «Sports.ru» կայքը, Վարսենիկ Մանուչարյանը դուրս է եկել 50 մ բատերֆլայ մրցաձևի կիսաեզրափակիչ։
Համալսարանական սպորտի միջազգային փառատոնը մեկնարկել է օգոստոսի 19-ին և կտևի մինչև օգոստոսի 31-ը։ Այդ ստուգատեսին մասնակցում է նաև Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտի մարզական պատվիրակությունը։

У Армении есть медалист Международного фестиваля Университетского спорта
ЕРЕВАН, 24 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Во время Международного фестиваля Университетскогоспорта в Екатеринбурге представитель Армении Варсеник Манучарян завоевала бронзовую медаль в соревнованиях по плаванию баттерфляем на 200 м с результатом 2:24,43, установив новый рекорд РА.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на сайт "Sports.ru", Варсеник Манучарян вышла в полуфинал соревнований на 50 м баттерфляем.
Международный фестиваль студенческого спорта стартовал 19 августа и продлится до 31 августа. В этой проверке также участвует спортивная делегация Государственного института физической культуры и спорта Армении.