Գնել Սանոսյանը կարևորել է ԱՄԷ-ի հետ համագործակցությունը էներգետիկ ոլորտում
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նարիման Ալ-Մուլլային։
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից։
Նախարարը ողջունել է դեսպանին և հաջողություններ մաղթել հայաստանյան առաքելության ընթացքում։
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և բարձր է գնահատել հայ-էմիրաթական հարաբերությունների առկա մակարդակը և այն խորացնելու անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են տարբեր ոլորտներում առկա համագործակցության վերաբերյալ հարցեր։ Մասնավորապես անդրադարձ է կատարվել էներգետիկ, վերականգնվող էներգիայի, թափոնների վերամշակման, շինարարության ոլորտներին։

Armenia highlights energy cooperation with UAE
YEREVAN, JULY 26, ARMENPRESS. Minister of Territorial Administration and Infrastructures Gnel Sanosyan has held a meeting with the new Ambassador of the United Arab Emirates to Armenia Nariman Al Mulla.
Ambassador Nariman Al Mulla commended the current level of Armenia-UAE relations and spoke about the need to deepen the ties.
Issues related to existing cooperation in various areas were discussed. The areas of energy, renewable energy, waste processing and construction were particularly explored, the ministry said in a readout.