Երևանի Ռուբինյանց փողոցում ՃՏՊ-ի հետևանքով կա 4 տուժած
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը մայիսի 13-ին, ժամը 21:48-ին տեղեկություն է ստացել, որ Երևանի Ռուբինյանց փողոցի թիվ 28 շենքի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, ավտոմեքենայից ծուխ է նկատվում․ կա արգելափակված քաղաքացի։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի երկու մարտական հաշվարկ։
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ բախվել են «Mercedes-Benz» (վարորդ` Ա. Ա., ծնվ․ 2000 թ․) և «Audi» մակնիշների ավտոմեքենաները․ հրդեհի նշաններ չեն հայտնաբերվել, տուժածները տեղի ուժերով դուրս են բերվել ավտոմեքենաներից։
Նշվում է, որ մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ Ա․ Ա․-ն հոսպիտալացվել է «Արթմեդ» բժշկական կենտրոն, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են բավարար, իսկ Կ․ Հ․-ն (ծնված 1977 թ․), Վ․ Վ․-ն (ծնված 1950 թ․) և Ա․ Գ․-ն (ծնված 2003 թ․) հոսպիտալացվել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ժշկական կենտրոն։

В результате ДТП на улице Рубинянц в Ереване пострадали 4 человека
В Национальный центр кризисного управления 13 мая в 21:48 поступила информация о том, что возле дома 28 на улице Рубинянц в Ереване произошло ДТП, наблюдается дым из автомобиля: внутри заблокирован гражданин.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МВД РА.
Согласно источнику, выяснилось, что столкнулись Mercedes-Benz (водитель А. А. 2000 г. р.) и Audi: признаков пожара не обнаружено, пострадавшие местными силами выведены из машин.
Отмечается, что до прибытия спасателей А. А. был госпитализирован в медицинский центр "Артмед", где врачи оценили его состояние как удовлетворительное, а К. Г. (1977 г. р.), В. В. (1950 г. р.) и А. Г. (2003 г. р.) госпитализированы в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич».