Միրզոյանն ու Լավրովը կարևորել են Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման ջանքերի ակտիվացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը Սամարղանդում կայացած հանդիպման ընթացքում քննարկել են երկկողմ օրակարգի արդիական հարցեր, մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Միրզոյանի և Լավրովի հանդիպման վերաբերյալ մանրամասներ է հայտնել Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են երկկողմ օրակարգի մի շարք արդիական հարցեր։ Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ։ Նշվել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բոլոր ուղղություններում ջանքերի ակտիվացման կարևորությունը՝ համաձայն 2020-2022 թթ. Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների պայմանավորվածությունների», - նշված է հաղորդագրությունում։

Мирзоян и Лавров подчеркнули важность активизации усилий по нормализации отношений между Ереваном и Баку
На состоявшейся в Самарканде встрече министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и министр иностранных дел России Сергей Лавров обсудили актуальные вопросы двусторонней повестки и обменялись мнениями по региональным вопросам.
Как передает «Арменпресс», МИД России сообщил подробности встречи Мирзояна и Лаврова.
«Главы внешнеполитических ведомств обсудили ряд актуальных вопросов двусторонней повестки дня. Состоялся обмен мнениями по региональным вопросам. Обозначена важность активизации усилий по всем трекам урегулирования армяно-азербайджанских отношений в соответствии с договоренностями лидеров России, Армении и Азербайджана в 2020-2022 годах», - говорится в сообщении МИД РФ.
Согласно сообщению МИД России, стороны достигли договоренности о дальнейших контактах по дипломатической линии.