Միրզոյանն ու Լավրովը կարևորել են Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման ջանքերի ակտիվացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը Սամարղանդում կայացած հանդիպման ընթացքում քննարկել են երկկողմ օրակարգի արդիական հարցեր, մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Միրզոյանի և Լավրովի հանդիպման վերաբերյալ մանրամասներ է հայտնել Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են երկկողմ օրակարգի մի շարք արդիական հարցեր։ Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ։ Նշվել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բոլոր ուղղություններում ջանքերի ակտիվացման կարևորությունը՝ համաձայն 2020-2022 թթ. Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների պայմանավորվածությունների», - նշված է հաղորդագրությունում։

YEREVAN, APRIL 14, ARMENPRESS. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Russian Foreign Minister Sergey Lavrov discussed relevant issues of the bilateral agenda and exchanged views on regional issues during their meeting in Uzbekistan, the Russian foreign ministry said.
According to a readout issued by the Russian foreign ministry, the two FMs “discussed a number of relevant issues of the bilateral agenda.”
“An exchange of views on regional issues took place. The importance of intensifying efforts in all direction of the Armenian-Azerbaijani settlement in accordance with the 2020-2022 agreements between the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan was noted.”