Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հրաժարական տվեց
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հայտարարեց հրաժարականի մասին։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Հրաչյա Սարգսյանը հայտարարեց գործակարգավարական արտահերթ խորհրդակցության ժամանակ։
«Ուզում եմ հայտնել իմ հրաժարականի մասին, միևնույն ժամանակ հայտնելով, որ շարունակելու եմ լինել քաղաքական թիմի հետ։ Շարունակելու եմ աշխատել մեր պետության կայացման զարգացման ուղղությամբ»,- ասաց նա։
Նա հույս հայտնեց, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ի դեմս քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանի կստանա երևանցու վստահության քվեն և հնարավորություն կունենա շարունակել համայնքի համար գերակա կարևոր ծրագրերը։
Հրաչյա Սարգսյանը քաղաքապետ էր ընտրվել 2021 թվականի դեկտեմբերի 22-ին ավագանու արտահերթ նիստում։ Մինչ այդ, 2018 թվականի հոկտեմբերի 29-ից նա զբաղեցնում էր Երևանի քաղաքապետի տեղակալի պաշտոնը։

Мэр Еревана Грачья Саркисян подал в отставку
Мэр Еревана Грачья Саркисян подал в отставку. Как сообщает Арменпресс, об этом на внеочередном совещании заявил сам Грачья Саркисян.
“Я хочу сообщить о своей отставке, заявив при этом, что я продолжу быть в политической команде. Я буду продолжать работать на благо развития нашего государства”, - сказал он.
Он выразил надежду, что партия “Гражданский договор” в лице кандидата в мэры Тиграна Авиняна получит вотум доверия ереванцев и получит возможность продолжить важнейшие для общины проекты.
Грачья Саркисян был избран мэром 22 декабря 2021 года на внеочередном заседании Совета старейшин. До этого, с 29 октября 2018 года, он занимал должность вице-мэра Еревана.