Սիրիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 326-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 326-ի, ավելի քան 1000 մարդ վիրավորվել է։ Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ТАСС գործակալությունից:
«1042 վիրավոր, 326 զոհ Հալեպ, Լաթաքիա, Համա և Տարտուս նահանգներում, զոհերի թիվը վերջնական չէ», - հայտնել է Արաբական Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը Facebook-ում։
Սիրիայի՝ Դամասկոսի կողմից չվերահսկվող շրջաններում զոհերի, վիրավորներիի և ավերածությունների մասին տեղեկություններ չեն հաղորդվում։
Ժամը 04:17-ին 7,4 մագնիտուդ հզորությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել Թուրքիայի հարավում գտնվող Քահրամանմարաշ նահանգում։ Գրանցվել է նաև 78 հետցնցում: Ըստ վերջին տվյալների՝ Թուրքիայում զոհվել է 912 մարդ, վիրավորների թիվը գերազանցել է 5000-ը:

Число погибших в результате землетрясения в Сирии возросло до 326 человек
Число погибших в результате землетрясения в Сирии достигло 326 человек, более 1000 человек получили ранения. «Арменпресс» сообщает об этом, со ссылкой на Информационное агентство ТАСС.
«1042 раненых, 326 погибших в провинциях Алеппо, Латакия, Хама и Тартус, количество жертв не окончательное», - сообщило в Facebook Министерство здравоохранения Арабской Республики.
Сообщений о жертвах, раненых или разрушениях в районах, неподконтрольных Дамаску, нет.
В провинции Кахраманмараш на юге Турции в 04:17 6 февраля произошло землетрясение магнитудой в 7,4. Также было зафиксировано 78 афтершоков. По последним данным, в Турции погибли 912 человек, 5000 получили ранения.