Երևանի Արցախի պողոտայում գտնվող ավտոպահեստամասերի շուկայի պահեստում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հունվարի 29-ին, ժամը 13:41-ին ահազանգ է ստացել, որ ծուխ է նկատվում Երևանի Արցախի պողոտայի թիվ 42 հասցեի մոտակայքում՝ ավտոպահեստամասերի շուկայի պահեստում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատների չորս մարտական հաշվարկ, մեկ ջրատար, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ և Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ խմբերը, Հոգեբանական աջակցության բաժնի հերթապահ հոգեբանը:
Ըստ ՀՀ ԱԻՆ նախնական տվյալների՝ պահեստային տարածքում այրվում է շինանյութ և 185 հատ փայտատաշեղային սալ։ Տուժածներ չկան։

На проспекте Арцаха в Ереване локализован пожар на складе рынка автозапчастей
В Национальный центр кризисного управления 29 января в 13:41 поступил сигнал о том, что наблюдается дым возле проспекта Арцаха 42 в Ереване, на складе рынка автозапчастей.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МВД РА, один водовоз, дежурные группы по организации противопожарных и спасательных работ, дежурные группы управления оперативного и медицинского обеспечения Национального центра кризисного управления, дежурный психолог отдела психологической поддержки Спасательной службы МВД РА.
По предварительным данным МЧС РА, на территории склада горит строительный материал и 185 древесно-стружечных плит. Пострадавших нет.