Սիսիան-Երևան ավտոճանապարհին ՃՏՊ-ի հետևանքով 2 մարդ ծանր վիրավորվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը հունվարի 2-ին, ժամը 09:34-ին ահազանգ է ստացել, որ Սիսիան-Երևան ավտոճանապարհի 10-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել ՃՏՊ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ բախվել են «Mitsubishi Grandis» (վարորդ՝ Ա․ Պ․, ծնված 1987 թ․) և «Mercedes-Benz» (վարորդ՝ Մ․ Պ․, ծնված 1997 թ․) մակնիշների ավտոմեքենաները:
Ըստ աղբյուրի՝ փրկարարները «Mercedes-Benz» մակնիշի ավտոմեքենայից դուրս են բերել և շտապօգնության ավտոմեքենային մոտեցրել վարորդին և ուղևորին (Մ․ Մ․, ծնված 1996 թ․)։ Տուժածները հոսպիտալացվել են Սիսիանի բժշկական կենտրոն, որտեղ բժիշկները նրանց առողջական վիճակը գնահատել են ծանր։

ДТП на трассе Сисиан-Ереван: тяжело ранены 2 человека
2 января в 09:34 в Сюникский региональный центр управления кризисными ситуациями поступил сигнал тревоги о том, что на 10-м км автодороги Сисиан-Ереван произошло ДТП, нужна помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС РА.
Установлено, что столкнулись автомобили Mitsubishi Grandis (водитель А.П., 1987 г/р) и Mercedes-Benz (водитель М.П., 1997 г/р).
Согласно источнику,спасатели вытащили водителя и пассажира (М. М., 1996 г.р.) из Mercedes-Benz и доставили к машине скорой помощи. Пострадавшие были госпитализированы в Сисианский медицинский центр, где врачи оценили их состояние как тяжелое.