Երևանի Ճառագայթային փողոցի կենդանիների խանութում հրդեհի պատճառով մեծ քանակությամբ կենդանիներ են սատկել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հունվարի 2-ին, ժամը 09:22-ին ահազանգ է ստացել, որ Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Ճառագայթային փողոցի Գ շենքի 1-ին հարկում ծուխ է նկատվում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է շենքի 1-ին հարկում գտնվող կենդանիների խանութում։
հ Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 10։15-ին, մարվել՝ 10։28-ին։
35 քմ ընդհանուր տարածքում մասամբ այրվել է կենդանիների համար նախատեսված 10 պարկ չոր կեր, ծխահարումից սատկել են 50 թութակ, 2 շուն, 1 նապաստակ, 30 սողուն (մողես և օձ), 50-60 կրծող (գերմանամուկ, ծովախոզուկ)։

В результате пожара в зоомагазине на ул. Чарагайтаин в Ереване погибли животные
2-го января в 09:22 часов в Национальный центр управления кризисными ситуациями поступило сообщение о том, что на 1-м этаже здания Г по улице Чарагайтаин административного района Малатия-Себастия Еревана замечен дым.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС РА.
Выяснилось, что возгорание произошло в зоомагазине на 1 этаже здания.
Согласно источнику, пожар был локализован в 10:15 и потушен в 10:28.
На общей площади 35 квадратных метров частично сгорело 10 мешков сухого корма для животных, от дыма погибло 50 попугаев, 2 собаки, 1 кролик, 30 пресмыкающихся (ящерицы и змеи), 50-60 грызунов (хомяки, морские свинки).