Երևանի Սարալանջի խճուղում տեղի ունեցած ՃՏՊ-ի հետևանքով վիրավորվել է 6 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը նոյեմբերի 5-ին, ժամը 20։23-ին տեղեկություն է ստացել, որ Երևանի Աբովյան պուրակից նախկին Երիտասարդական պալատ տանող ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ կան տուժածներ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
«Պարզվել է, որ բախվել են «Mercedes-Benz» (վարորդ՝ Է․ Ա․, ծնված 1979 թ․) և «BMW 525» (վարորդ՝ Ռ․ Ս․, ծնված 1984 թ․) մակնիշների ավտոմեքենաները, կան տուժածներ․ առկա է վառելիքի արտահոսք։
Փրկարարները «BMW 525» և «Mercedes-Benz» մակնիշների ավտոմեքենաների վարորդներին և ուղևորներ Լ․ Թ․-ին (ծնված 1982 թ․), Ն․ Թ․-ին (ծնված 1957 թ․), Տ․ Ա․-ին (ծնված 2019 թ․), Է․ Ա․-ին (ծնված 2012 թ․) մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային․ վերջիններս հոսպիտալացվել են«Էրեբունի», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» և «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոններ, որտեղ բժիշկները նրանց առողջական վիճակը գնահատել են բավարար»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

6 человек получили ранения в результате ДТП на шоссе Сараланджи в Ереване
В Национальный центр кризисного управления 5 ноября в 20:23 часов на автодороге, ведущей из сквера Абовяна в бывший Дворец молодежи, произошло ДТП, есть пострадавшие.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда Ереванского отделения Спасательной службы МЧС Республики Армения.
"Выяснилось, что столкнулись автомобили марок Mercedes-Benz (водитель Э. А., 1979 г. р.) и BMW 525 (водитель Р. С., 1984 г. р.). Есть пострадавшие, есть утечка топлива.
Спасатели водителей и пассажиров автомобилей BMW 525 и Mercedes-Benz Л.Т. (1982 г.р.), Н.Т. (1957 г.р.), Т.А. (2019 г.р.), Е.А. (2012 г.р.) поднесли к машине скорой помощи: последние были госпитализированы в медицинские центры "Эребуни", "Сурб Григор Лусаворич" и "Сурб Аствамайр", где врачи оценили их состояние как удовлетворительное", - говорится в сообщении.