Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է Արմավիրի մարզում ավտովթարից 7 տուժածի մասին, կա 4 զոհ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արմավիրի մարզում նոյեմբերի 3-ին տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով 7 տուժած տեղափոխվել է Արմավիրի բժշկական կենտրոն, նրանցից երկուսը, որոնք ստացել էին գանգուղեղային տրավմա, տեղափոխել են Երևան։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
«5 տուժած այս պահին դեռ հետազոտվում է Արմավիրի ԲԿ-ում, նախնական ախտորոշմամբ նրանք ունեն վերջույթների սալջարդ։
Վթարի հետևանքով 4 մարդ զոհվել է»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ավելի վաղ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից հայտնել էին, որ Արմավիրի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը նոյեմբերի 3-ին, ժամը 18։51-ին ահազանգ է ստացել Արմավիր-Մեծամոր ավտոճանապարհինտեղի է ունեցած ՃՏՊ-ի մասին: Դեպքի վայր էր մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի երկու մարտական հաշվարկ։ Նշվել էր, որ բախվել են Երևան-Արմավիր-Քարակերտ երթուղին սպասարկող «GAZel» մակնիշի միկրոավտոբուսը և «ZiL» մակնիշի բեռնատարը:

В результате ДТП в Армавирской области погибло 4 человека
В результате ДТП, произошедшего 3 ноября в Армавирской области, в медицинский центр Армавира доставлены 7 пострадавших, двое из них, получившие черепно-мозговые травмы, затем были доставлены в Ереван.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства здравоохранения Армении, на данный момент в медицинском центре Армавира продолжают обследование 5 пострадавших, по предварительному диагнозу у них ушибы.
В результате ДТП погибли 4 человека.
По сообщению МЧС, 3 ноября, в 18:51, в Центр кризисного управления Армавирской области поступило сообщение о ДТП на автодороге Армавир-Мецамор. Столкнулись микроавтобус «GAZel», следующий по маршруту Ереван-Армавир-Каракерт, и грузовик «ZiL».