Հայաստանը միացել է «Ստեղծագործ Եվրոպա» ծրագրի հերթական փուլին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 27-ին պաշտոնապես հայտարարել է Հայաստանի՝ «Ստեղծագործ Եվրոպա» ծրագրի հերթական փուլին (2021-2027թթ.) միանալու մասին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է Բելգիայում Հայաստանի դեսպանությունը։
Ըստ աղբյուրի՝ Հայաստանն արդեն մասնակցել է «Ստեղծագործ Եվրոպայի» նախորդ փուլին (2014-2020թթ.)։
«Ծրագրին շարունակական մասնակցությունը նոր հնարավորություններ է ստեղծում երկրի մշակութային և ստեղծագործական ոլորտների համար` դարձնելով դրանք ավելի ներառական, թվային և էկոլոգիապես ավելի կայուն, և միաժամանակ ամրապնդում է Հայաստանի և Եվրոպական միության մշակութային համագործակցությունը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Armenia joins the next round of the "Creative Europe" program
YEREVAN, OCTOBER 27, ARMENPRESS. On October 27, the European Commission officially announced Armenia's accession to the next phase of the "Creative Europe" program (2021-2027), ARMENPRESS reports the Embassy of Armenia in Belgium informed on its "Facebook" page.
Armenia has already participated in the previous stage of "Creative Europe" (2014-2020).
"Continued participation in the program creates new opportunities for the cultural and creative sectors of the country, making them more inclusive, digital and ecologically more sustainable, and at the same time strengthens the cultural cooperation between Armenia and the European Union," the message reads.