Արամ Ազատյանը թողնում է Telcell ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանի վճարահաշվարկային շուկայի ամենախոշոր համակարգը ներկայացնող Telcell ընկերությունը հայտնում է, որ 15 տարի ղեկավարումից հետո Արամ Ազատյանը թողնում է գլխավոր տնօրենի պաշտոնը։
Telcell թիմը ընկերության 15 տարվա ձեռքբերումների ամփոփման և այդ ճանապարհին իրենց առաջնորդող ղեկավարին երախտագիտության յուրօրինակ միջոցառում էր կազմակերպել, որին ներկա էր Telcell թիմը՝ Ընկերության Խորհրդի նախագահ Արտաշես Ավետիսյանի գլխավորությամբ։ Ինչպես ելույթում նշեց Արամ Ազատյանը՝ Telcell-ի գործունեությունը սկսելիս թիմն իր առջև դրել էր ժամանակի համար բավական հավակնոտ նպատակներ։
«Ինձ համար մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն էր, որ ընկերության զարգացումը հենց ինձ վստահվեց, ինչի համար շնորհակալ եմ։ Այսօր Telcell-ն իր 15-ամյա հոբելյանը դիմավորում է վճարումների ազգային օպերատորի դիրքավորմամբ: Ընկերության ավելի քան 4500 տերմինալների ցանցը սպասարկում է Հայաստանի ողջ տարածքն ու Արցախը: Telcell Wallet-ի շուրջ 700000 նույնականացված օգտատերերին ընկերությունը մատուցում է ծառայությունների մեծ տեսականի, այդ թվում՝ ֆինանսական պրոդուկտների լայն բազմազանությամբ: Ընկերության տարեկան շրջանառությունը գերազանցում է 700 միլիարդ դրամը: 2022թ. առաջին կիսամյակի տվյալներով՝ Հայաստանի 1000 խոշոր հարկ վճարողների շարքում Telcell-ը զբաղեցնում է 72-րդ հորիզոնականը: Այս ցուցանիշները հպարտանալու առիթ են,- ասել է Արամ Ազատյանը: Նա շեշտել է, որ 15 տարվա ամենամեծ ձեռքբերումը Telcell թիմն է, ում հետ անցել է բազում մարտահրավերներով ճանապարհ ու տոնել ընկերության հաջողությունները։
«Telcell-ը մարդկանց մասին է, մարդիկ, ովքեր ոչ միայն գործընկեր, այլև ընկեր ու հարազատ են։ Telcell-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը թողնելը չի նշանակում, որ ես բաժանվում եմ իմ սիրելի թիմից։ Անկախ աշխատանքային հարաբերություններից՝ մեր հարազատությունը մշտապես մնալու է»,- հավաստիացրել է Արամ Ազատյանը։
Telcell ընկերության գլխավոր տնօրեն է նշանակվել Համբարձում Դանիելյանը։
«Այսօրվանից ստանձնում եմ Telcell-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը, ինչը, անկասկած, մեծ պատասխանատվություն է, նաև՝ նոր գաղափարների իրագործման հնարավորություն։ Պատիվ եմ ունեցել աշխատել նախկին տնօրեն Արամ Ազատյանի հետ։ Շնորհակալ ենք Արամին՝ հասուն կառավարման համակարգ և համախմբված պրոֆեսիոնալների թիմ թողնելու համար։
Մեր ծառայությունները դարձնելու ենք էլ ավելի հարմար, արագ ու մատչելի հանրապետության բնակչության և հյուրերի համար, ընդլայնելու ենք թվային ծառայությունները, ստեղծելու ենք նոր և օգտակար վճարային գործիքներ»,- նշել է Telcell-ի նոր տնօրենը։

Арам Азатян покидает пост генерального директора компании Telcell
Компания Telcell, представляющая крупнейшую систему платежно-расчетного рынка Армении, сообщает, что Арам Азатян после 15 лет управления компанией покидает пост генерального директора.
Команда Telcell организовала специальное мероприятие для подведения итогов 15-летней деятельности компании и выражения благодарности лидеру, который на протяжении этих лет вел их к успеху. На торжественном мероприятии присутствовала команда Telcell во главе с председателем правления компании Арташесом Аветисяном.Как отметил в своем выступлении Арам Азатян, с начала деятельности команда Telcell ставила перед собой достаточно амбициозные для того времени цели.
«Для меня всегда было большой честью и ответственностью то, что развитие компании было доверено мне, за что я очень благодарен. Сегодня Telcell отмечает свое 15-летие, выступая с позиций национального платежного оператора. Сеть компании, насчитывающая более 4500 терминалов, обслуживает всю территорию Армении и Арцаха. Компания для примерно 700 000 аутентифицированных пользователей Telcell Wallet предоставляет самый широкий спектр услуг, в том числе и богатый ассортимент финансовых продуктов. Годовой оборот компании превышает 700 млрд драмов. По данным за первое полугодие 2022 года среди 1000 крупнейших налогоплательщиков Армении Telcell занимает 72 место. Эти показатели являются поводом для гордости», - отметил Арам Азатян, подчеркнув, что самым большим достижением за 15 лет работы является сама команда Telcell, с которой он прошел тернистый, богатый вызовами путь и праздновал успехи.
«Telcell - это, прежде всего, люди. Люди, которые не только коллеги, но и друзья, родные. Уход с поста генерального директора Telcell не означает, что я расстаюсь с любимой командой. Вне зависимости от рабочих отношений, наша дружба останется навсегда», - заверил Арам Азатян.
Добавим, что генеральным директором Telcell назначен Амбарцум Данелян.«С сегодняшнего дня я вступаю на должность генерального директора Telcell, что, несомненно, является большой ответственностью, а также возможностью для реализации новых идей. Я имел честь работать с бывшим директором Арамом Азатяном. Мы благодарим Арама за то, что он оставляет после себя состоявшуюся систему управления и сплоченную команду профессионалов. Мы сделаем наши услуги удобнее, быстрее и доступнее для населения и гостей республики, расширим цифровой сервис, создадим новые и комфортные платежные инструменты», - отметил новый директор Telcell.