Արամ Ազատյանը թողնում է Telcell ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանի վճարահաշվարկային շուկայի ամենախոշոր համակարգը ներկայացնող Telcell ընկերությունը հայտնում է, որ 15 տարի ղեկավարումից հետո Արամ Ազատյանը թողնում է գլխավոր տնօրենի պաշտոնը։
Telcell թիմը ընկերության 15 տարվա ձեռքբերումների ամփոփման և այդ ճանապարհին իրենց առաջնորդող ղեկավարին երախտագիտության յուրօրինակ միջոցառում էր կազմակերպել, որին ներկա էր Telcell թիմը՝ Ընկերության Խորհրդի նախագահ Արտաշես Ավետիսյանի գլխավորությամբ։ Ինչպես ելույթում նշեց Արամ Ազատյանը՝ Telcell-ի գործունեությունը սկսելիս թիմն իր առջև դրել էր ժամանակի համար բավական հավակնոտ նպատակներ։
«Ինձ համար մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն էր, որ ընկերության զարգացումը հենց ինձ վստահվեց, ինչի համար շնորհակալ եմ։ Այսօր Telcell-ն իր 15-ամյա հոբելյանը դիմավորում է վճարումների ազգային օպերատորի դիրքավորմամբ: Ընկերության ավելի քան 4500 տերմինալների ցանցը սպասարկում է Հայաստանի ողջ տարածքն ու Արցախը: Telcell Wallet-ի շուրջ 700000 նույնականացված օգտատերերին ընկերությունը մատուցում է ծառայությունների մեծ տեսականի, այդ թվում՝ ֆինանսական պրոդուկտների լայն բազմազանությամբ: Ընկերության տարեկան շրջանառությունը գերազանցում է 700 միլիարդ դրամը: 2022թ. առաջին կիսամյակի տվյալներով՝ Հայաստանի 1000 խոշոր հարկ վճարողների շարքում Telcell-ը զբաղեցնում է 72-րդ հորիզոնականը: Այս ցուցանիշները հպարտանալու առիթ են,- ասել է Արամ Ազատյանը: Նա շեշտել է, որ 15 տարվա ամենամեծ ձեռքբերումը Telcell թիմն է, ում հետ անցել է բազում մարտահրավերներով ճանապարհ ու տոնել ընկերության հաջողությունները։
«Telcell-ը մարդկանց մասին է, մարդիկ, ովքեր ոչ միայն գործընկեր, այլև ընկեր ու հարազատ են։ Telcell-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը թողնելը չի նշանակում, որ ես բաժանվում եմ իմ սիրելի թիմից։ Անկախ աշխատանքային հարաբերություններից՝ մեր հարազատությունը մշտապես մնալու է»,- հավաստիացրել է Արամ Ազատյանը։
Telcell ընկերության գլխավոր տնօրեն է նշանակվել Համբարձում Դանիելյանը։
«Այսօրվանից ստանձնում եմ Telcell-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը, ինչը, անկասկած, մեծ պատասխանատվություն է, նաև՝ նոր գաղափարների իրագործման հնարավորություն։ Պատիվ եմ ունեցել աշխատել նախկին տնօրեն Արամ Ազատյանի հետ։ Շնորհակալ ենք Արամին՝ հասուն կառավարման համակարգ և համախմբված պրոֆեսիոնալների թիմ թողնելու համար։
Մեր ծառայությունները դարձնելու ենք էլ ավելի հարմար, արագ ու մատչելի հանրապետության բնակչության և հյուրերի համար, ընդլայնելու ենք թվային ծառայությունները, ստեղծելու ենք նոր և օգտակար վճարային գործիքներ»,- նշել է Telcell-ի նոր տնօրենը։

Aram Azatyan resigns from his position as the Chief Executive Officer at Telcell
YEREVAN, OCTOBER 12, ARMENPRESS. Telcell, representing the largest system in the payment industry of Armenia, reports that after 15 years of leadership, Aram Azatyan resigns from his position as the Chief Executive Officer at Telcell.
Telcell team organized a unique event to summarize the achievements the Company has had during those 15 years and to expressgratitude to their leader, whohas guided them on that journey. The event was attended by the Telcell team led by Artashes Avetisyan, the Chairman of the board of the Company. As Aram Azatyan mentioned in his speech, the team set quite ambitious goals for the time when starting Telcell.
“Being in charge of the Company’s development was a great honor and responsibility for me, and I am thankful for that. Today, Telcell celebrates its 15th anniversary by positioning itself as the national payment system operator. The company's network of more than 4,500 terminals serves the entire territory of Armenia and Artsakh. Telcell provides a wide range of services, including a wide variety of financial products to the approximately 700,000 identified users of Telcell Wallet. The annual turnover of the company exceeds 700 billion drams. Based on the data of the first half of 2022, Telcell ranks 72nd among the 1000 largest taxpayers in Armenia. These indicators are a reason to be proud”, said Aram Azatyan, at the same time emphasizing that the biggest achievement of the 15 years is the Telcell team, with whom he went through many challenges and celebrated the Company's successes.
“Telcell is about people: those people, who are not only colleagues, but also friends and dear ones. Resigning from the position of the CEO at Telcell does not mean I am saying goodbye to my beloved team. Regardless of our working relationship we will always be dear to each other”, assured Aram Azatyan.
It should be noted, that Hambardzum Danelyan has been appointed the CEO of Telcell.
“From now on I am assuming the position of the CEO, which is a great responsibility and an opportunity to implement new ideas. I had the honor to work with the former CEO, Aram Azatyan. We thank Aram for leaving behind a mature management system and a united team of professionals.
We will make our services even more convenient, fast and affordable for the population and guests of the republic, we will expand digital services, create new and useful payment tools", said the new CEO of Telcell.