ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը ներկայացնող շախմատիստուհիները շարունակում են պայքարը Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում ընթացող Եվրոպայի անհատական առաջնության 6-րդ տուրում Հայաստանի ներկայացուցիչներից հաղթանակներ տարան Մարիա Գևորգյանը, Աննա Սարգսյանը և Մարիամ Մկրտչյանը: Էլինա Դանիելյանը պարտությունը կրեց, իսկ Լիլիթ Մկրտչյանը կիսեց միավորը:
Այժմ Մարիա Գևորգյանը կես միավորով է ետ մնում առաջատարից և ունի 5 միավոր: 4,5-ական միավոր ունեն Լիլիթ ՄԿրտչյանը և Աննա Սարգսյանը: 4 միավոր է հավաքել Էլինա Դանիելյանը:
Եվրոպայի անհատական առաջնությանն այս տարի մասնակցում են 125 շախմատիստուհիներ: Մրցաշարն անցկացվում է շվեյցարական մրցակարգով և բաղկացած է 11 տուրից: Առաջնությունը մեկնարկել է օգոստոսի 20-ին և կեզրափակվի 31-ին:

Мария Геворгян уступает лидеру ЧЕ всего пол-очка
Шахматистки, представляющие Армению, продолжают борьбу в индивидуальном первенстве Европы среди женщин.
Как сообщает «Арменпресс», в 6-м туре индивидуального чемпионата Европы в Праге из представительниц Армении победу одержали Мария Геворкян, Анна Саркисян и Мариам Мкртчян. Элина Даниелян проиграла, а Лилит Мкртчян разделила очко.
Мария Геворкян с 5 очками отстает от лидера всего на пол-очка. У Лилит Мкртчян и Анны Саркисян по 4,5 балла. Элина Даниелян набрала 4 очка.
В индивидуальном первенстве Европы по шахматам в этом году участвуют 125 шахматистов. Турнир проводится в швейцарском формате, он состоит из 11 туров. Индивидуальный чемпионат Европы стартовал 20 августа и завершится 31 августа.