Երևանի Հաղթանակ թաղամասում հրդեհի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, ևս մեկը՝ տուժել
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը փետրվարի 13-ին, ժամը 01։00-ին ահազանգ է ստացել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևանի Հաղթանակ թաղամասի ամառանոցային 2-րդ տարածքի տներից մեկում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ Փրկարար ծառայության Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ։
«Պարզվել է, որ այրվում է մեկ տուն և երկու տնակ։
Հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից ևս երկու մարտական հաշվարկ, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խումբը և Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ բժիշկը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ քաղաքացի Ք. Գ.-ն (մոտ 40 տարեկան) հոսպիտալացվել է «Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն» ՓԲԸ, որտեղ բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են ծանր։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 02։05-ին, մարվել՝ 03։03-ին։ Այրվել են տներից մեկը և կից փայտաշեն տնակը՝ 135 քմ։ Տան մեջ հայտնաբերվել է Հ. Ա.-ի (ծնված 1988 թ․) դին:

В результате пожара в ереванском районе Ахтанак погиб один человек, еще один пострадал
13 февраля в 01:00 часов Национальный центр кризисного управления поступил сигнал о том, что в одном из домов 2-ой дачного района Ахтанак в Ереване вспыхнул пожар.
«Выяснилось, что горит один дом и два домика.
По вызову сложности пожара 1 БИС на место выехали еще два боевых расчета пожарно-спасательных отряда Ереванского управления Спасательной службы МЧС РА, дежурная группа пожарно-спасательного отряда по организации пожаротушения, дежурный врач медицинской службы», - говорится в сообщении.
Согласно источнику, до прибытия спасателей на место происшествия гражданин К. Г. (около 40 лет) был госпитализирован в "Национальный центр ожогов", где врачи оценили состояние пострадавшего как тяжелое.
Пожар был локализован в 02:05 часов, потушен – в 03։03. В результате пожара погиб один человек. Сгорел один из домов и прилегающий к нему деревянный домик (135 кв/м). В доме обнаружен труп Г. А. (1988 г. р.).