Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ ԱԽ քարտուղարի տեղակալ Օլեգ Խրամովին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է ՌԴ ԱԽ քարտուղարի տեղակալ Օլեգ Խրամովին, ով ժամանել է Երևան՝ տեղեկատվական անվտանգության ապահովման հարցերով հայ-ռուսական միջգերատեսչական խորհրդակցություններին մասնակցելու նպատակով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ԱԽ գրասենյակից, հանդիպման սկզբում Արմեն Գրիգորյանն ընդգծել է վերջին երկու օրերին հայ-ռուսական միջգերատեսչական խորհրդակցությունների շրջանակներում տարվող աշխատանքների արդյունավետությունը: Այս համատեքստում կողմերը նաև բարձր են գնահատել Հայաստանի և Ռուսաստանի Անվտանգության խորհուրդների գրասենյակների միջև համագործակցության մակարդակը:
Անդրադառնալով երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող կարևոր հարցերի՝ ՀՀ ԱԽ քարտուղարը և ՌԴ ԱԽ քարտուղարի տեղակալը շեշտել են տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում համագործակցության շարունակականության անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաև անդրադարձել են ապագայում իրականացվելիք քայլերին և ձեռքբերված միջգերատեսչական համաձայնությունների իրականացմանը:

YEREVAN, FEBRUARY 11, ARMENPRESS. Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan received today Deputy Secretary of theRussian Security Council Oleg Khramov, who arrived in Yerevan to attend the Armenian-Russian inter-agency consultations on information security, the Office of Armen Grigoryan told Armenpress.
At the beginning of the meeting, Armen Grigoryan highlighted the effectiveness of the ongoing activities of the Armenian-Russian inter-agency consultations. In this context the sides highly valued the level of partnership between the Offices of the Security Councils of Armenia and Russia.
Touching upon the issues of bilateral interest, the officials emphasized the necessity of continuing the cooperation in the field of information security.
The sides also discussed the steps to be taken in the future and the implementation of the inter-agency agreements.