Հայաստանում երկրորդ ՍՄԱՐԹ կենտրոնը կառուցվելու է Արմավիրի մարզում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայրենիքի կանչով» խորագրով ամենամյա դրամահավաքի ընթացքում, որն արդեն երկրորդ անգամ անցնում էր առցանց, հավաքագրվեց ՔՈԱՖ-ի պատմության մեջ ամենախոշոր գումարը՝ ավելի քան 8.4 մլն. ԱՄՆ դոլար։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՔՈԱՖ-ի գրասենյակից, հայթայթված գումարը ներդրվելու է Արմավիրի մարզում ՍՄԱՐԹ կենտրոն կառուցելու մեջ, որը Լոռու մարզի ՍՄԱՐԹ կենտրոնից հետո կլինի երկրորդը Հայաստանում։ Նշվում է, որ Արմավիրը, որտեղ կառուցվելու է երկրորդ ՍՄԱՐԹ կենտրոնը, ՔՈԱՖ-ի բնօրրան է, որտեղից հիմնադրամը մեկնարկել է գյուղական համայնքները զարգացնելու իր ծրագրերը դեռ 18 տարի առաջ։
ՍՄԱՐԹ կենտրոնները նորարարական, ոչ ֆորմալ կրթություն ապահովող հանգույցներ են, որ արագացնում են անտեսված գյուղական համայնքների զարգացման տեմպը։
Վահե Ֆաթալ հիմնադրամի ներդրմամբ Արմավիրի ՍՄԱՐԹ կենտրոնում կբացվի թվային դիզայնի ստուդիա։ Եվս 1 մլն. ԱՄՆ դոլար էլ նվիրաբերել է ՔՈԱՖ-ի հիմնադիր Կարո Արմենը։

Второй Смарт-центр в Армении будет построен в Армавирской области
Во время онлайн сбора средств под названием «По зову Отечества», который проводился уже во второй раз, была собрана самая большая за всю историю COAF сумма - более 8,4 миллиона. долларов США.
Как сообщили «Арменпресс» в офисе COAF, вырученные деньги будут вложены в строительство смарт-центра в Армавирской области, который станет вторым в Армении после смарт-центра Лорийской области. Отмечается, что Армавир, где будет построен второй смарт-центр, является колыбелью COAF, откуда фонд начал реализовывать свои программы по развитию сельских общин еще 18 лет назад.
Смарт-центры - это центры инновационного неформального образования, которые ускоряют развитие отдаленных сельских сообществ.
Благодаря инвестициям Vahe Fatal Foundation в Армавирском смарт-центре будет действовать студия цифрового дизайна. Еще 1 миллион долларов США пожертвовал основатель COAF Каро Армен.