Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Բրյուսել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Բրյուսել։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից, նշելով, որ դեկտեմբերի 14-ին Կառավարության ղեկավարն առանձնազրույց կունենա Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ:
Այնուհետև նախատեսվում է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը։
Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 15-ին Բրյուսելում կմասնակցի Արևելյան Գործընկերության վեցերորդ գագաթնաժողովին։ Միջոցառման շրջանակում նախատեսվում են ՀՀ վարչապետի երկկողմ հանդիպումներ եվրոպական գործընկերների հետ։

Никол Пашинян с рабочим визитом прибыл в Брюссель
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Аппарат Премьер-министра. 14 декабря Премьер-министр проведет приватную беседу с президентом Европейского Совета Шарлем Мишелем.
Затем запланирована трехсторонняя встреча Премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна, Президента Европейского совета Шарля Мишеля и Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.
Никол Пашинян 15 декабря в Брюсселе примет участие в шестом саммите Восточного партнерства. В рамках саммита запланированы и двусторонние встречи премьер-министра Армении с европейскими коллегами.