Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Բրյուսել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Բրյուսել։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից, նշելով, որ դեկտեմբերի 14-ին Կառավարության ղեկավարն առանձնազրույց կունենա Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ:
Այնուհետև նախատեսվում է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը։
Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 15-ին Բրյուսելում կմասնակցի Արևելյան Գործընկերության վեցերորդ գագաթնաժողովին։ Միջոցառման շրջանակում նախատեսվում են ՀՀ վարչապետի երկկողմ հանդիպումներ եվրոպական գործընկերների հետ։

Pashinyan arrives in Brussels for EU-hosted meeting with Aliyev
YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan arrived in Brussels where he will have a trilateral meeting with the Azeri President Ilham Aliyev hosted by the President of the European Council Charles Michel.
The trilateral-format meeting on December 14 will be preceded by a bilateral meeting with Michel, the Prime Minister’s Office said.
Then on December 15, PM Pashinyan will participate in the 6th Eastern Partnership Summit. Bilateral meetings with European partners are expected within the framework of the event.