Երևանի Լենինգրադյան փողոցում տեղի ունեցած ՃՏՊ-ից տուժած երկու մարդ հոսպիտալացվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը դեկտեմբերի 11-ին, ժամը 23։15-ին ահազանգ է ստացել, որ Երևանի Լենինգրադյան փողոցում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կա տուժած։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ բժիշկը։
«Պարզվել է, որ «Ford Fiesta» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ` Գ. Մ., ծնված1963 թ․) դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և բախվել ճանապարհի բետոնե արգելապատնեշին․ ուղևորներից մեկն արգելափակվել է ավտոմեքենայում։
Փրկարարներն ուղևոր Ս․ Մ․-ին (ծնված1966 թ․) դուրս են բերել ար­գելափակումից․ վերջինիս և մյուս ուղևոր Ա․ Մ․-ին (ծնված1965 թ․) մոտեցրել են շտապօգ­նության ավտոմեքենային, ովքեր հոսպիտալացվել են «Արմենիա» ՀԲԿ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

ДТП на улице Ленинградян в Ереване: двое пострадавших госпитализированы
11 декабря в 23:15 часов в Национальный центр кризисного управления поступил сигнал о том, что на улице Ленинградян в Ереване произошло ДТП, есть пострадавшие, необходима помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехал боевой расчет Ереванского управления пожарно-спасательного отряда Спасательной службы и дежурный врач медицинского обеспечения МЧС.
«Выяснилось, что автомобиль Ford Fiesta (водитель Г.M., 1963 г.р.) выехал за полосу движения и столкнулся с бетонным заграждением дороги.Одного из пассажиров заблокировало в машине.
Спасатели освободили заблокированного пассажираС.М. (1966 г.р.). Последнего вместе с другим пассажиром А.М. (1965 г.р.) поднесли к машине скорой помощи, они были доставлены и госпитализирован в РМЦ ''Армения''», - говорится в сообщении.
Согласно источнику, спасатели отключили электроэнергию в автомобиле и закрыли вентиль газового баллона.