Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է Covid-19-ի 810 դեպք. մահացել է 30 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում նոյեմբերի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 321 հազար 243 դեպք, որոնցից 282 հազար 866-ն՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 30 հազար 340 բուժառու: Թեստավորումների ընդհանուր թիվը 2 միլիոն 183 հազար 118 է:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, մանրամասնելով, որ վերջին մեկ օրվա ընթացքում կատարվել է 6220 թեստավորում, հաստատվել է 810 նոր դեպք: Առողջացել է 1916 մարդ, մահացել՝ 30-ը:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6700 մահվան դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1337 է:

В Армении за один день подтверждено 810 случаев заражения COVID-19, скончались 30 человек
По состоянию на 11:00 8 ноября в Армении всего подтверждено 321 243 случая заражения COVID-19, 282 866 из которых вылечились. На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 30 340 пациентов. Всего проведено 2 миллиона 183 118 тестирований.
Как передает «Арменпресс», Министерство здравоохранения Армении сообщает, что за последние сутки проведено 6 220 тестов. Подтверждено 810 новых случаев заражения COVID-19, вылечились 1 916 заболевших, есть 30 летальных исходов.
Всего по причине Covid-19 - 6 700 летальных исходов. Случаев смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни - 1 337.