Արմեն Սարգսյանն ու Ալեն Սիմոնյանը քննարկել են նախագահական և խորհրդարանական ինստիտուտների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են նախագահի աշխատակազմից՝ մանրամասնելով, որ Արմեն Սարգսյանը ևս մեկ անգամ շնորհավորել է Խորհրդարանի ղեկավարին ութերորդ գումարման Ազգային ժողովի աշխատանքների մեկնարկի առթիվ՝ նշելով, որ պետության համար պատասխանատու ու դժվարին այս ժամանակաշրջանում Ազգային ժողովն իր գործունեությամբ կնպաստի մեր երկրի առջև ծառացած մարտահրավերների ու խնդիրների լուծմանը:
Համակարծիք լինելով, որ խորհրդարանական կառավարման համակարգի պայմաններում Ազգային ժողովին վերապահված է մեծ դերակատարություն, և սպասվում է բավականին ծավալուն աշխատանք՝ զրուցակիցները կարևորել են խորհրդարանի ակտիվ գործունեությունն ինչպես օրինաստեղծ ոլորտում, այնպես էլ խորհրդարանական դիվանագիտության ասպարեզում:
Նախագահ Սարգսյանն ու ԱԺ նախագահը քննարկել են նախագահական և խորհրդարանական ինստիտուտների միջև համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Армен Саргсян и Ален Симонян обсудили вопросы сотрудничества между президентскими и парламентскими структурами
ЕРЕВАН, 30 СЕНТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Сегодня Президент Республики Армен Саргсян встретился со спикером Национального Собрания Аленом Симоняном.
Как сообщает «Арменпресс», об этом сообщает Аппарат президента, уточняя, что Армен Саргсян еще раз поздравил спикера парламента с началом работы Национального Собрания восьмого созыва, отметив, что в этот ответственный и сложный для государства период Национальное Собрание будет способствовать решению стоящих перед страной задач и проблем.
Учитывая, что в условиях парламентской системы правления Национальное Собрание играет большую роль, ожидается довольно большая работа, собеседники подчеркнули важность активной деятельности парламента как в законодательной сфере, так и в сфере парламентской дипломатии.
Президент Саргсян и председатель НС обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества между президентскими и парламентскими институтами.