Արայիկ Հարությունյանն այցելել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ՀՀ Անկախության 30-րդ տարեդարձի կապակցությամբ սեպտեմբերի 21-ին Երևանում այցելել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին և շնորհավորել նրան ՀՀ անկախության տոնի առթիվ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը տեղեկացնում է, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում տեղի ունեցող վերջին զարգացումներին, միջազգային կարգավիճակի հստակեցման, ինչպես նաև դրան հասնելու ջանքերին առնչվող հարցեր:

President of Artsakh visits First President of Armenia Levon Ter-Petrosyan to congratulate on Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik harutyunyan visited today the first President of Armenia Levon Ter-Petrosyan in Yerevan to congratulate him on the 30th anniversary of the Armenian Independence, the Artsakh President’s Office said.
The latest developments in Artsakh, the clarification of its international status and the efforts on achieving it were discussed during the meeting.