Ֆուտբոլի կանանց ընտրանիները սկսում են նախապատրաստվել ընկերական հանդիպումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի կանանց ազգային և մինչև 19 տարեկանների հավաքականները սկսում են նախապատրաստվել ընկերական հանդիպումներին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: Կանանց ազգային հավաքականը կսկսի նախապատրաստությունը հունիսի 9-ին՝ ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում: Հունիսի 12-ին և 15-ին մեր թիմը կանցկացնի ընկերական հանդիպումներ՝ մրցելով Ղազախստանի հավաքականի հետ: Հանդիպումները կկայանան Վ. Սարգսյանի անվան«Հանրապետական» մարզադաշտում: Սկիզբը՝ ժամը 17:00-ին:
Կանանց Մ-19 հավաքականը նույնպես կսկսի նախապատրաստությունը հունիսի 9-ին՝ ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում: Հունիսի 12-ին մեր թիմը կմեկնի Բելառուս, որտեղ հունիսի 13-ին և 15-ին կանցկացնի ընկերական հանդիպումներ Բելառուսի հասակակից հավաքականի հետ:

Женские сборные по футболу готовятся к товарищеским матчам
Женская взрослая сборная Армении по футболу и сборная до 19 лет начинают подготовку к товарищеским матчам.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает ФФА. Женская взрослая сборная приступит к тренировкам 9 июня в Техническом центре ФФА/Футбольная академия. С 12 по 15 июня наша команда проведет товарищеские матчи со сборной Казахстана. Матчи пройдут на Республиканском стадионе им. В. Саргсяна. Начало игр в 17:00.
Женская сборная Д-19 тренировки начнет также 9 июня в Техническом центре ФФА/Футбольная академия. 12 июня наша команда отправится в Беларусь, где с 13 по15 июня проведет товарищеские матчи с ровесницами Беларуси.