ՃՏՊ Երևան-Աբովյան ավտոճանապարհին․ կա 2 զոհ և մեկ տուժած
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը մայիսի 30-ին, ժամը 04:46-ին ահազանգ է ստացել, որ Երևանի «Շանգրի Լա» խաղատան մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ բախվել են ավտոմեքենաներ, կան զոհեր և մեկ տուժած:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի մեկ մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ Երևան-Աբովյան ավտոճանապարհին «Nissan Murano» (վարորդ՝ Ա․ Ա․, ծնված 1995 թ․) մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և բախվել սյանը։
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը, վարորդը հոսպիտալացվել է Աբովյան քաղաքի բժշկական կենտրոն, որտեղ տուժածի առողջական վիճակը բժիշկները գնահատել են միջին ծանրության, իսկ երկու ուղևորները տեղում մահացել են։

ДТП на трассе Ереван-Абовян: 2 жертвы, 1 пострадавший
30 мая в 04:46 часов в Национальный центр управления кризисными ситуациями поступил сигнал о том, что возле казино «Шангри-Ла» в Ереване произошло ДТП, есть жертвы и пострадавшие, необходима помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на На место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС города Еревана. Выяснилось, что на трассе Ереван-Абовян Nissan Murano (водитель: А.А., 1995 г.р.) съехал с полосы движения и наехал на столб.
До прибытия спасателей, водитель был госпитализирован в Медицинский центр Абовяна, где врачи оценили состояние здоровья пострадавшего как среднетяжелое, а оба пассажира скончались на месте.