ՀՖՖ-ն հայտարարում է ՈՒԵՖԱ-ի մարզչական Բ կարգի արտոնագրի դասընթացի ընդունելություն
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտարարում է ՈՒԵՖԱ/ՀՖՖ մարզչական Բ կարգի արտոնագրի դասընթացների ընդունելության մեկնարկը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: Դասընթացների մասնակցության համար հարկավոր է ծանոթանալ կազմակերպման և վարման ընթացակարգերին, ծրագրային բովանդակությանը և գնահատման չափանիշներին և ս․թ․ մայիսի 18-ից հունիսի 7-ը ընկած ժամանակահատվածումՀՖՖ մարզչական կրթության[email protected]էլեկտրոնային հասցեին ուղարկել մասնակցի փաստաթղթային փաթեթը:
Դասընթացի ժամանակցույցը և անցկացման վայրը.դասընթացի առաջին մոդուլը տեղի կունենա 2021թ-ի հունիսին, այն անցկացվելու է ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում:
Դասընթացի ուսման վարձը200 000 դրամ է, վճարումը կարելի է կատարել երկու մասով, առաջին մասը (100 000 ՀՀ դրամ)՝ մինչև ս.թ. հունիսի 14-ը ներառյալ, իսկ երկրորդը՝ ավարտական մոդուլի ավարտից առնվազն հինգ օր առաջ:

ФФА объявляет прием на курсы для получения тренерской лицензии категории “В” УЕФА
Федерация футбола Армении объявляет о начале обучения на курсах для получения тренерской лицензии УЕФА/ФФА категории “В”.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает ФФА. Для участия в курсах необходимо ознакомиться с процедурами организации, ее управления, с содержанием программы и критериями оценки. Пакет документации участника необходимо отправить на электронный адрес [email protected] с 18 мая по 7 июня.
График и место проведения курса:
Первый модуль курса пройдет в июне 2021 года в техническом центре ФФА/Футбольная академия.
Плата за обучение на курсах составляет 200 000 драмов, оплату можно произвести по двум частям, первую часть (100 000 драмов) - до 14 июня включительно, а вторую - как минимум за пять дней до окончания выпускного модуля.