Ֆոնսեկան խոսել է Մխիթարյանից
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալական «Ռոմա»-ի գլխավոր մարզիչ Պաուլո Ֆոնսեկան խոսել է Հայաստանի ազգային թիմի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի մասին:
«Մխիթարյանը և Վերետուն դեռևս լավ մարզավիճակում չեն: Նրանց տալիս ենք խաղային պրակտիկա հավաքելու հնարավորություն: Երկուսն էլ առաջադիմում են օրեցօր»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մարզչին խոսքերը փոխանցում է ակումբի մամուլի ծառայությունը:
Իտալիայի ֆուտբոլի առաջնության 31-րդ տուրում «Ռոմա»-ն արտագնա խաղում մրցեց «Տորինո»-ի հետ և զիջեց 1:3 հաշվով: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը «Ռոմա»-ի մեկնարկային կազմում չէր, սակայն փոխարինման դուրս եկավ երկրորդ կեսում:

Фонсека о Генрихе Мхитаряне
Главный тренер итальянской “Ромы” Пауло Фонсека рассказал о полузащитнике сборной Армении Генрихе Мхитаряне.
“Мхитарян и Верету все еще не в хорошей форме. Мы даем им возможность набрать игровую практику. Оба прогрессируют с каждым днем”, - как сообщает Арменпресс, высказывание тренера передает пресс-служба клуба.
В 31-м туре чемпионата Италии по футболу “Рома” на выезде сыграла с “Торино” и уступила со счетом 1:3. Капитан сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян не был в стартовом составе “Ромы”, но во втором тайме вышел на замену.