Լիբանանի նախագահը Երևան այցից առաջ ընդունել է նախարար Վարդինե Օհանյանին և ողջույնները փոխանցել ՀՀ ղեկավարությանը
ԲԵՅՐՈՒԹ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիբանանի նախագահ Միշել Աունը Հայաստան այցից առաջ ընդունել է Երիտասարդության եւ մարմնակրթության նախարար Վարդինե Օհանյանին: Ինչպես հայտնում է Լիբանանի նախագահի պաշտոնական էջը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում, Աունն Օհանյանի միջոցով իր ողջույններն է փոխանցել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
«Երևան կատարելիք այցելությանը նախարար Օհանյանը կներկայացնի Լիբանանի Հանրապետության նախագահին՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի ոգեկոչման միջոցառումների շրջանակներում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշվում է Լիբանանի նախագահի էջում։
Լիբանանը Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչած և դատապարտած մոտ երեք տասնյակ պետություններից է. երկրի պատգամավորների պալատը որոշում է ընդունել 1997թ. ապրիլի 3-ին, ևս մեկ փաստաթուղթ օրենսդիր մարմինն ընդունել է 2000թ. մայիսի 11-ին:

Lebanese President holds meeting with Minister of Youth and Sport ahead of her upcoming visit to Armenia
YEREVAN, APRIL 19, ARMENPRESS. President of Lebanon Michel Aoun received Minister of Youth and Sport Vartine Ohanianahead of her upcoming visit to Armenia, the Lebanese Presidential Office said on social media.
President Aoun asked the minister to convey his greetings to Armenia’s President Armen Sarkissian and Prime Minister Nikol Pashinyan.
The Lebanese President has recently received an invitation to visit Armenia to attend the Armenian Genocide commemoration events on April 24. However, he was not able to visit Armenia and instead instructed the Minister of Youth and Sport to attend the commemoration events.