Թուրքիայում մեկնարկում է Ադրբեջանի հետ համատեղ ձմեռային զորավարժությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի Կարս նահանգում փետրվարի 1-ին մեկնարկում է Ադրբեջանի և Թուրքիայի զինված ուժերի համատեղ զորավարժությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը Twitter-ի իր միկրոբլոգում հայտնում է զորավարժությունների մեկնարկի համար անհրաժեշտ վերջին նախապատրաստական աշխատանքների իրականացման մասին:
«Ձմեռ 2021. Ադրբեջանի և Թուրքիայի միացյալ զորքերի գումարտակային օպերատիվ խմբերի վարժանքներ» անունը կրող զորավարժությունը նախատեսված է իրականացնել փետրվարի 1-12-ը ընկած ժամանակահատվածում՝ Թուրքիայի Կարս նահանգում: Զորավարժությունների նպատակն է զարգացնել երկու զինված ուժերի միջև համագործակցությունը և համակարգել համատեղ գործողությունների իրականացումը մարտի դաշտում ձմեռային պայմաններում: Ըստ թուրքական կողմի՝ այն վերջերս իրականացված ամենախոշոր զորավարժություններից մեկն է լինելու:

В Турции начинаются совместные с Азербайджаном зимние военные учения
Совместные военные учения азербайджанских и турецких вооруженных сил в турецкой провинции Карс начинаются 1 февраля. Как сообщает «Арменпресс», Минобороны Турции в своем микроблоге в Twitter объявило о последних приготовлениях к началу учений.
Учения под названием “Зима 2021: учения оперативных батальонных групп объединенных войск Азербайджана и Турции” в турецкой провинции Карс намечены на период с 1 по 12 февраля. Цель учений - развитие взаимодействия между Вооруженных силами двух стран, координация совместных действий на поле боя в зимних условиях. По словам турецкой стороны, это будут одни из крупнейших учений за последнее время.